JÁTÉKRA FEL!

Farkasné Orosz Emőke: Kulcsvadászat(módosított játék)

  1. A játék neve, címe: Kulcsvadászat(módosított játék)
  2. A játék pedagógiai célja: :Együttműködés, közösségépítés, szókincsfejlesztés, a közös játék öröme
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: : A játékosok számától eggyel kevesebb szék,1 db kendő,1db kulcscsomó
  12. Technikai igény: : Székek körberendezése
  13. Az előkészítés feladatai: : Úgy rendezzük be a termet, hogy a játékosok körben ülve kényelmesen elférjenek a székeiken.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A székek körberakása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A résztvevők elhelyezkednek,úgy hallgatják a játék menetét.
  17. A játék menete, játékszabályok: Ehhez a játékhoz csendre van szükség. A játékosok körben ülnek,egy játékos a kör közepén kendővel bekötött szemmel áll. A széken ülők egy kulcscsomót adogatnak körbe. Ha a bekötött szemű játékos meghallja a kulcs csörgését,akkor odamutat ahonnan hallja .Ha jó fele mutat, mond egy betűt,amivel a rajtakapott játékosnak mondania kell 5 tárgyat addig, míg a kulcscsomó újra körbeér .Ha kevés neki annyi idő az 5 szó mondásához,ő lesz a következő körben a bekötött szemű játékos. Lehetséges kerettörténet:A várat a körbenülők szimbolizálják.A gonosz sötét erő megszállta a várat, míg a bennelakó jóságos király vadászaton volt.A bekötöttszemű királynak sikerül –e viszaszereznie palotája kulcsát?
  18. A játék lezárása: Ha a játékosok könnyen sorolnak fel szavakat,akkor nehezíthetünk a feladaton.(Szavak számának növelése…)Sikerült-e a kulcscsomó megszerzése?Szóbeli dicséret.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérjük az ügyesen szavakat mondó játékosokat. Hogyan éreztétek magatokat?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezíthetünk azzal,ha több szót kell addig mondani amíg a kulcscsomó körbeér. A szavak származhatnak megadott fogalomkörből.Pl:növények neve,állatok neve,gyümölcsnév,fiú név tb. Könnyíthetünk is a feladaton,ha kevesebb szót kell mondaniuk.
  21. A játékvezető speciális feladatai: :A kulcscsomót adogathatják gyorsabb ütemben. Figyeljünk az esetlegesen felmerülő könnyítésre is ,ha szegényesebb szókinccsel rendelkeznek a játékban résztvevők!
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékot többször lejátszottuk osztálykeretben(második osztály).A gyerekek élvezték a játékot,soha ilyen csendben még nem voltak.Iparkodtak a szavak kitalálásában,órai levezető vagy bevezető játéknak is alkalmazható.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Farkasné Orosz Emőke