JÁTÉKRA FEL!

Farkas Judit: Tölcsér (hajó) foglaló, kalózos játék

A játék neve, címe: Tölcsér (hajó) foglaló, kalózos játék

A játék pedagógiai célja: Célba dobás, figyelem, kitartás, koncentráció fejlesztése. Szabad, felszabadult fejlesztés, játékos keretek között.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A babzsákok dobásánál, csak alsó kétkezes dobással lehetséges dobni a tölcsérbe, fej mellől tilos dobást indítani. A vírushelyzet miatt, minden kisgyereknek a saját bójájánál kell maradnia.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: 6 db bója, 18 db babzsák, 9-9 db, két féle színből (sárga és lila), 1 db lapos forgó tölcsér.

Technikai igény:

Az előkészítés feladatai: A játék előtt kiteszem a bójákat, két sorban 3-3 db-ot, egymástól 1,5-2 m távolságra, középre egy fejlesztő lapos forgó tölcsért helyezek. Minden bója elé 3-3 db babzsákot helyezek, a két szemben levő sor két különböző színt kap.

A covid 19 miatt helyezem ki a bójákat, hogy minden kisgyerek a helyén maradjon, minimalizáljam az érintkezést egymás között. A tornaszerek fertőtlenítettek, a játék előtt alapos kézmosás szükséges. A játékot nyitott ablakok mellett folytatjuk le.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei:

A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek! Ma egy nagyon szórakoztató kalózos játékot hoztam Nektek! Két kalóz csapat fog játszani, a sárgák és a lilák! El kell foglalni a tenger közepén úszó hajót, mégpedig úgy, hogy amelyik csapat több babzsákot tud beledobni, azé lesz a hajó.

A játék menete, játékszabályok:Minden kis kalóznak van egy saját dobóhelye, amit nem hagyhat el, ezek az előttetek lévő bóják. A babzsákokat alsó, kétkezes dobással kell a hajóba (tölcsérbe) dobni. Nem szabad a fej mellől dobást indítani, nehogy átdobjátok a másik kalózcsapathoz. Csak a hajóba érkezett dobások érnek, a többi az csak elsüllyedt dobás, nem érnek. Az a kalózcsapat nyer, amelyiknek több babzsákja kerül a hajóba. Azé lesz a kalózok kincse.

A játék lezárása: Az a kalózcsapat nyer, amelyiknek több babzsákja kerül a hajóba. Azé lesz a kalózok kincse.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén a győztes csapatot megünnepeljük. A következő játék során majd megpróbálhatja a másik kalóz csapat elhódítani a címet.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Minden kis kalóz saját színű babzsákokat kap, tehát hat szín játszik. A bójákat körben helyezem el, így a tölcsér pont középre kerül. Ezzel két csapat helyett egyéni játékosok tudják játszani a játékot.

A játékvezető speciális feladatai: A babzsák találatok számolása, a nyertesek kihirdetése és megünnepeltetése.

Egyéb/megjegyzés: A gyerekek egy óvodai közösség tagjai. Egész nap egy csoportban tartózkodnak. A játékba nem vontam be más csoportba járó kisgyereket. A 6 kisgyerek biztonságos távolságra voltak egymástól a játék közben. Minden biztonsági előírást betartottam és betartattam.

A játékot lejegyezte: Farkas Judit