JÁTÉKRA FEL!

Faragó Tünde: Hatos dobós (Würfelspiel)

  1. A játék neve, címe: Hatos dobós (Würfelspiel)
  2. A játék pedagógiai célja: tematikus szókincs frissítése, ismétlése a németórán
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a figyelmet, hogy a játék hevében ne tegyenek egymásban kárt a játékosok.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 1 dobókocka, 1 toll,1 asztal, mindenkinek egy szék, mindenkinek saját füzete,
  12. Technikai igény: Nincs különösebb technikai igény.
  13. Az előkészítés feladatai: Játéktér közös berendezése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékteret együtt rendezzük be. Mindenki előkészíti a saját füzetét.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt irányított beszélgetés formájában felelevenítjük az adott téma szavait, kifejezéseit, hogy a tanulók ráhangolódjanak a témára és a játékra.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok egy asztal körül ülnek, mindenki előtt van a saját füzete. Csak egy toll és egy dobókocka áll rendelkezésre. Aki 6-ost dob, elkezdi írni a szavakat az előre megadott témában (pl. Iskola / Természet / Szabadidő). Ha valaki újra 6-ost dob, elveszi a tollat az éppen író diáktól, és ő írhat tovább, és így tovább. Az nyer, aki először összegyűjti a 20 szót.
  18. A játék lezárása: A játékos jelzi, ha összegyűjtötte a 20 szót. Felolvassa a szavakat, és ha a szavak mindegyike elfogadható, akkor ő a nyertes. Amennyiben van olyan szó, ami nem elfogadható (pl. nem passzol a témához vagy nem létező német szót írt fel a tanuló), akkor a játék megy tovább, amíg valaki összegyűjti a 20 szót.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Az nyer, aki először összegyűjti a 20 szót, kis ötössel jutalmazom. A többiek is felolvassák az általuk gyűjtött, de még nem elhangzott szavakat, hogy sikerélményük legyen. Dicséret illeti azt is, aki a legutóbb tanult szavak valamelyikét használja, illetve aki a legötletesebb szavakat írja fel.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezítés: Ha egy játékos 1-est dob, ki kell húznia a szólistájáról egy szót, amit később már nem használhat fel.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játéktér berendezésének és visszarendezésének felügyelete. A játékszabályok érthető ismertetése.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékot élvezték a diákok. Amikor ráéreztek a megfelelő tempóra, pörgős játékká vált.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Faragó Tünde