JÁTÉKRA FEL!

Ember Gabriella: Fakopáncsok repüljetek! ( ez a csoportunk neve, de ez változtatható)

  1. A játék neve, címe: Fakopáncsok repüljetek! ( ez a csoportunk neve, de ez változtatható)
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelemkoncentráció, reakció gyorsaság fejlesztése, együttműködési készség, egymásra figyelés alakítása.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Sima talaj ( játékeszközök elpakolása a szőnyegről, stabilan álló székek elhelyezése)
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Székek, minden gyereknek jusson egy szék.
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: A székeket kényelmesen helyezzük el egymás mellett ügyelve arra, hogy stabilan álljanak ( a szék lábai ne legyenek a szőnyegen, mert akkor könnyebben felborulhatnak).
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nagyobb gyerekeknél minden gyerek a szőnyeg köré hozhatja a saját székét, ebben az esetben a székeket körbe raktam és csak utána foglaltak helyet a gyerekek egymás mellett.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Most egy új játékot fogunk együtt játszani. .Ha mindenki kényelmesen elhelyezkedett, akkor elmondom a szabályokat.Én leszek a játékvezető. azt kell tennetek amit mondok. Figyeljetek jól, mert két gyerek nevét fogom mondani, akiknek gyorsan helyet kell cserélniük egymással, de nagyon gyorsan, mert én is elindulok a szék felé mert el akarom foglalni azt!
  17. A játék menete, játékszabályok: Mindig csak az a két gyerek cserélhet helyet, az a kettő, akiknek a nevét mondom. Ez a szabály csak abban az esetben módosul, ha azt az utasítást adom, hogy „Fakopáncsok repüljetek!” ( azért mondom ezt, mert a mi csoportunk neve: Fakopáncs csoport, így most ők személyesítik meg a kis fakopán-csokat) . Ekkor minden gyereknek fel kell állnia a székéről és egy másik üres széken kell helyet foglalnia. Játékvezetőként a feladatom az, hogy keressek egy üres széket és üljek le. Mivel ezek a gyerekek 3,5- 4 évesek, ezért sokkal lassabban mozogtam mint ők, ezzel is sikerélményhez juttatva őket. Mikor ez már jól megy, akkor már nem a gyerekek nevét mondom, hanem a jeleiket. Nagyobbaknál már a gyerekek közül is kikerülhet a játékvezető.
  18. A játék lezárása:
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagyon ügyesek voltatok, gyorsan futottatok és figyeltetek egymásra!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az életkortól függően rengeteg variáció elképzelhető, pl. nem csak futás, hanem egyéb nagy-mozgások( páros lábon ugrálás, oldalazó futás, indián szökdelés…) A nevek, jelek helyett kaphatnak különböző matricákat a ruhájukra, azok szerint kell helyet cserélniük…
  21. A játékvezető speciális feladatai: nincs
  22. Egyéb/megjegyzés: nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Ember Gabriella