JÁTÉKRA FEL!

Eckschmidt Szilvia: Karantén Olimpia (Keresd a helyét!)

  1. A játék neve, címe: Karantén Olimpia (Keresd a helyét!)
  2. A játék pedagógiai célja: A koronavírus járvány miatt a gyerekek sok hete szinte egyáltalán nem hagyták el lakásukat. A szerencsésebbek kertes házban élnek, ők könnyebben viselik ezt a helyzetet. Óvodánk veszélyhelyzeti ügyelettel működik, jelenleg 4 kisgyermek jár. Célom a szabadidő hasznos eltöltése mellett a gyerekek mozgásigényének kielégítése, feszültségük levezetése. Tudom, ezek inkább általános, mint kemény célok, de számomra jelen helyzetben ezek nagyon fontosak.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: felhívom a gyerekek figyelmét arra, hogy a csúszásveszély miatt próbáljanak a földre helyezett lapokra nem rálépni.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: laminált színes papír lapok, színes wc. papír gurigák
  12. Technikai igény: lamináló gép
  13. Az előkészítés feladatai: színes papírral a wc. papír gurigák bevonása, lapok laminálása, elkészült eszközök kikészítése a tornateremben,„szurkolótábor” leültetése a pálya szélére
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: reggeli után a gyerekekkel közösen elkészítettük wc. papír gurigákból a színes hengereket, majd méretre vágtuk és lelamináltuk a gurigákkal azonos színű lapokat. Az előkészület hosszú volt a valós játékidőhöz képest, de a gyerekek szívesen, örömmel végezték. Ezzel is sikerült őket motiválni a játékra.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Megrendezzük az ovis karantén olimpiát! Játékra fel! Győzzön a legjobb!
  17. A játék menete, játékszabályok: Elmondom a gyerekeknek a játékszabályt, majd kirakom a pályára a színes papír lapokat két sorba. A sor elejére a kosár gurigát készítjük. Először a kisebbek kedvéért bemutatom egyedül a feladatot, majd párokat alakítunk. A versenyzők a kosár mellé állnak. Vigyázz, kész, rajt vezényszóra indul a verseny. Minden gurigát az ugyanolyan színű lapra kell helyezni. Fontos, hogy egyszerre csak egy gurigát lehet vinni és mindenképpen felállítva kell elhelyezni. Ha eldől, meg kell igazítani!
  18. A játék lezárása: Az nyer, akinek helyére került az összes gurigája és először ér vissza a kosár mellé.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén nyertest hirdetek, de természetesen a második helyezettet is dicsérem, ne szegje kedvét a vereség. A győztes jutalma nagy taps! Az olimpia végén a Gála keretében gyümölcs és friss víz elfogyasztása.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nyilván ha az egész csoport jelen lesz, izgalmasabb lesz a játék és kiegyenlítettebbek lesznek az erőviszonyok, így mindenképp megismételjük, ha teljes lesz a létszám.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Megkérem a szurkolókat (dadus nénik, éppen nem versenyző 2 gyerek), hogy lelkesítsék a versenyzőket. Gála után az eszközök elpakolása közösen.
  22. Egyéb/megjegyzés: Az esélyek ebben az esetben nem egyenlők, mivel a három középső csoportos mellet egy nagycsoportos fiú is versenyzik. Vele én is harcba szállok, hogy kihívás legyen mindkettőnk számára is a játék.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Eckschmidt Szilvia