JÁTÉKRA FEL!

Dr.Mohosné Pécsváradi Gyöngyi: VÍRUSFOGÓ

  1. A játék neve, címe: VÍRUSFOGÓ
  2. A játék pedagógiai célja: A figyelem fejlesztése, taktika fejlesztése, összefogás.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A kapu mögé ne menjenek
  6. Résztvevők száma: 30+
  7. Résztvevők életkora: 7+,10+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: piros mez, sárga mez, zöld mez. A darabszám az éppen jelenlevő létszámtól függ. Más színek is lehetnek.
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: A szerepek kiosztása. Mezek kikészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Lehet jelentkezni a feladatokra, szerepekre.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető döntse el, hogy mennyire pörgősre szeretné a játékot. Ha kevés idő van a lehető legjobb futókat válassza ki a feladatokra.
  17. A játék menete, játékszabályok: Kedves gyerekek betörtek a vírusok a tornaterembe! Akinek piros mezt adok Ő a vírus. Akit, megfog, az sajnos megbetegszik, és megáll ott ahol megfogták, de semmi baj jönnek a gyógyítók, akik sárga mezt kapnak és kézrátéttel meggyógyítanak. Ha megérintettek, akkor újra játékban vagy. Mindenkit megfertőzhet a vírus a gyógyítókat is, de van, kivétel, azokat, akik beoltatták magukat nem tudja megfertőzni, ők zöld mezt kapnak. ( 60 db gyereknél 4 vírus, 4 db gyógyító, és 2 db beoltott van. A beoltott mindenkit meg tud gyógyítani a lebetegedett gyógyítókat is.
  18. A játék lezárása: Akkor jó a játék, ha nincs sok ülő, vagy álló gyerek.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szóbeli értékelés és dicséret. Ők is elmondhatják hogy hogyan érezték magukat játék közben. Ki volt lassú, esetleg szabálytalan.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ez a variáció már a továbbfejlesztett változat, amelyet Én találtam ki a gördülékenyebb játékért. Az eredeti játékban vírusok és gyógyítók vannak csak. A gyógyítóknak párban, keresztfogással kell a játékterületről levinni a megfogott játékost, aki utána visszaállhat a játékba. Ez nagyon nehézkes volt és a túlsúlyos gyerekeket senki nem akarta meggyógyítani, bizonyos esetekben nem bírták el! Az ügyes fogók, vírusok, elcsípték a gyógyítókat és szinte mindenkit megfogtak és a többiek csak álltak. Az élvezetesebb, pörgősebb játékért találtam ki a beoltott szereplőt.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell, hogy megfelelő arányban legyenek a vírusok, gyógyítók és a beoltottak. Ha szükséges a játék közben is változtatok a darabszámon, mez kiosztásával, vagy mez cserével. 2-3-percnél nem szoktam hosszabb ideig játszatni, szereplőváltás kell vagy én osztok megint, de van, hogy rájuk bízom.
  22. Egyéb/megjegyzés: Imádják játszani, amikor a piros mezt a kezembe veszem, már kiabálják a játék nevét és hogy, ki mi szeretne lenni. Az is jó megoldás a szerepek kiosztásánál, ha kiválasztok pl. egy vírust és az ő feladata a többiek kiválasztása.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dr.Mohosné Pécsváradi Gyöngyi