JÁTÉKRA FEL!

Dr. Jágerné Mádl Ildikó: Színcica

  1. A játék neve, címe: Színcica
  2. A játék pedagógiai célja: A színfelismerés gyakorlása, fejlesztése, egymásra odafigyelés erősítése, önuralom, figyelem fejlesztése, memória fejlesztése.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét, hogy helyváltoztatáskor figyeljenek egymásra, kerüljék az összeütközést.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Piros mez (a cicáknak) , magnó, CD.
  12. Technikai igény: Pad, amire a kiesett játékosok leülhetnek.
  13. Az előkészítés feladatai: 1. Mondóka megtanítása: Itt a cica, riadó! Ne menj oda, Cincogó! Mondj egy színt most, Macskoszunk, túl oldalra hadd fussunk! Cica: – Egerek! Itt a macska, reszkessetek! ( A cica mond egy színt.) Futás! 2. Két vonalat kell húzni egymástól 10 méterre. 3. A mezeket, a magnót, a CD-t előkészíteni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A mondóka megtanulása, piros mez kiválasztása.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Zenehallgatás: Gyerekdalok magyarul- Színes dal Beszélgetés: – Mi a kedvenc színed?
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok (az egerek) a vonal mögött sorakoznak fel, a cica a két vonal között áll lesben, rajta a piros mez. Az egérkék elmondják a mondókát. Erre válaszol a macska, mond egy színt, s elindítja a játékot. Abban az esetben, ha a cica által választott szín van az „egérke” játékoson, akkor ő átsétálhat a másik vonal mögé, őt nem kaphatja el a cica. A többieknek át kell futniuk a másik térfélre, közben a cicának el kell kapnia minél több egeret. Akit elfogott, az kiesik a játékból.
  18. A játék lezárása: Amikor már csak egy vagy két egérke van a játékban, a játék véget ér.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes játékost megtapsoljuk. Az ügyes játékosokat megdicsérjük. Megbeszéljük, hogy valaki megismert-e egy új színt. Elmondják a gyerekek, hogy érezték magukat a játék folyamán.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Amikor a cica elkap egy egeret, nem esik ki, hanem ő is cica lesz, s így folytatja a játékot. Így egyre több cica lesz.
  21. A játékvezető speciális feladatai: : Felhívni a gyerekek figyelmét arra, hogy a cselezés, a gyorsaság nagyon fontos mind a cica, mind az egerek részéről.
  22. Egyéb/megjegyzés: : A gyerekek izgalmasnak találták a játékot, már többször újra kérték, hogy játsszunk Színcicát.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dr. Jágerné Mádl Ildikó