JÁTÉKRA FEL!

Dr. Bónisné Szenti Judit: Gyertek haza ludaim!

  1. A játék neve, címe: Gyertek haza ludaim!
  2. A játék pedagógiai célja: Az óvodáskorú gyermekek kommunikációs és kooperációs készségének fejlesztése az ügyesség és gyorsaság fejlesztése mellett.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A helyszín megválasztása a legfontosabb, mert a játék balesetmentes levezetéséhez szükséges az egyenletes talaj, valamint, hogy ne legyen a mozgásos játékot akadályozó tárgy a közelben.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 8 db. lúdfejdísz, 1 db. kendő, 1 db farkas fejdísz
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: A játékhoz szükséges tér biztosítása. A kellékek előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék kezdeményezésekor figyelem felhívásra alkalmas:-találós kérdések a játék résztvevőiről -dalfelismerés furulya segítségével -kiszámolóval a szereplők kiválasztása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék szereplőinek kiválasztása, fejdíszek kiosztása után a helyszín bejárása, határok megszabása következik. Majd egyszer elénekeljük a játék dalanyagát, és a szabályokat felelevenítjük.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék megnyitása után az énekesjáték a következőképpen zajlik:párbeszéd a ludak és a gazdasszony között. A farkas lesben áll, és a dal végén a hazaszaladó ludak közül ahányat tud megfog. (A ludaknak csak akkor szabad futni, ha elhangzik : kis cica farkára.) Az lesz az új játékban a farkas, akit az előző játékban a farkas nem fogott meg, és a ludak közül egyedül maradt. (Forrás: Forrai Katalin; Ének az óvodában 78)
  18. A játék lezárása: A győztes megtapsolása, a legfürgébb ludak megdicsérése, a kellékek összeszedése.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Tárgyi értékelés nincs, szóban dicsérem a gyerekeket, buzdítom a gyengébbeket a játékból kiesett ludakkal együtt.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékból kiesett gyerekek is farkassá válnak, így egyre nehezebb az átjutás a gazdasszonyhoz a ludaknak.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék szabályok betartása, a balesetek elkerülése, megelőzése.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nincs.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Dr. Bónisné Szenti Judit, (bonisnejutka@gmail.com)