A játék neve, címe: E- ME- SE
A játék pedagógiai célja: Koncentráció fejlesztése. Családi összetartozás erősítése, hasznosan együtt töltött minőségi szabadidő.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Egymástól megfelelő távolság megtartása, az energikus kézmozdulatok végrehajthatóságáért.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 14 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A játék megnyitása, nyitánya: A megfelelő helyszín kiválasztása után megkérem a résztvevőket (Családtagjaimat), hogy vegyék föl a játékhoz szükséges kör alakzatot (kartávolság). Kérem, hogy legyenek nyitottak a közös játékunkban, mellyel kellemes perceket tölthetünk egymás társaságában és még a koncentrációnk is erősödni fog. Ismertetem a baleset megelőzéshez szükséges információkat, a játék menetét, lényegét, szabályait.
A játék menete, játékszabályok:A játék energikus hangok (E ME SE) kiadásával, s a hozzájuk tartozó 3 féle kézmozdulat, szabály szerint összehangolt, gyors egymás utáni alkalmazása, mellyel az energia áramlása és a koncentráció egyaránt megvalósul, a kellemes és vidám hangulat mellett. Az E hangra kezünket ferdén a fej elé emeljük, a ME hangra a nyakunk elé, a SE hangra két karunkat magunk elé nyújtjuk összetéve tenyerünket. A kezdő játékos keze adja az irányt (jobbra vagy balra indulunk). Akire a két kézzel mutató játékos mutat, az lesz aki újra kezdi a hangokat és kézmozdulatokat. Aki elrontja kiesik, kiáll és kívülről zavarja a bennmaradt játékosokat. A játék addig tart míg csak egy játékos marad. Még érdekesebbé, nehezebbé tenni a játékot a sebesség növelésével lehet! Párszor elgyakoroljuk a hangokat és hozzá tartozó kézmozdulatokat, végzünk két – három gyakorló kört, majd elkezdjük a tényleges játékot.
A játék lezárása: A játék nagyon jó hangulatban zajlott, minden családtagom jól érezte magát. Több kört is játszottunk, a Lányok nagyon ügyesek voltak. A pici babánk is jól érezte magát a kör közepén. Megköszöntem, hogy segítségemre voltak és részt vettek a vizsgafeladatom levezetésében.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenkit megdicsértem, nagyon ügyesek voltak! Megkérdeztem, hogy szeretnének e másfajta játékot is kipróbálni, illetve játszhatunk e máskor is? Nagy örömömre igent mondtak, ezért az elkövetkezendő együtt töltött szabad napjainkon a beszélgetéseken, társas játékokon túl rendszeressé fogjuk tenni az általam vezetett (Önöktől megtanult) játékokat is!
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehetne másfajta kézmozdulatokkal, fej – láb bevonásával, más hangokkal is játszani. Nehezítés lehetne, ha nem ismétlődő – azonos hangokat kellene ismételgetni, hanem az ABC következő betűjével kellene folytatni a sort!
A játékvezető speciális feladatai: A kézmozdulatok és a hozzá tartozó hangok begyakoroltatása.
A játékot lejegyezte: Demeter Anita