JÁTÉKRA FEL!

Dankóné Cservenák Anetta: Furfangos fallabda

  1. A játék neve, címe: Furfangos fallabda
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők felszabadultan játszanak, fejlesztik ügyességüket, koncentrációjukat. Jó csapatépítő is lehet.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A helyváltoztatáskor figyelni kell egymásra, ügyelni kell a biztonságos labdafogásra.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Bármilyen anyagú és méretű labda (gumilabda, szivacslabda, bőrlabda)
  12. Technikai igény: Nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre, de hangulatosabb a játék, ha zene is szól.
  13. Az előkészítés feladatai: Nincs szükség különösebb előkészületekre.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Saját labdát hozhatnak.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékszabályok ismertetése, balesetvédelmi oktatás.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok egymás mögött állnak. Az első játékos a labdával a kezében a faltól 3 méterre áll. A játékvezető mellettük tartózkodik, hogy jól követhesse a játékot, és őt is jól hallhassák a játékosok. Az első játékos a játékvezető vezényszavára kétkezes mellső dobással a falra dobja a labdát, majd kilép jobbra a sorból, onnan a sor végére szalad. A második játékos elkapja a falról visszapattanó labdát, aztán ő is a falra dobja azt, majd ő is kilép jobbra a sorból, onnan a sor végére megy. És ez így folytatódik a többi játékossal. Aki elejti a labdát vagy megszegi a játékszabályt, az kiesik a játékból. Két-három körönként a játékvezető módosítja a feladatot: - egykezes dobással kell dobni - egy lábon állva lehet csak dobni - ügyetlenebb kézzel kell dobni - háttal állva kell dobni - egyet pattannia kell a labdának - ugorva kell dobni - fordulva kell dobni stb.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha már csak egy résztvevő marad játékban.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékosokat érdemes értékelni, az esetleges fejlesztendő területeket feltárni, a győztes játékost jutalmazni (pl. ő választhatja ki a következő játékot, nem kell valamilyen kötelező feladatban részt venni stb.).
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A labdadobás távolsága, a labda mérete, anyaga is változtatható, illetve akár csapatban is lehet játszani: - 2 csapat játszik külön-külön egy-egy labdával vagy - 2 csapat játszik egymás ellen úgy, hogy az A csapat első játékosa által eldobott labdát a B csapat első játékosának kell megfognia, majd az ő által eldobott labdát az A csapat második játékosának stb. Az a csapat győz, amelyikből az adott idő alatt kevesebben esnek ki,
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan kell ismertetni. Először csak egy variációt próbáljunk ki, majd ha már mindenki számára érthető, hogy mit kell tenni, akkor érdemes csak bevezetni a következőt. Minél jobban megy a játék, érdemes annál gyorsabban vezetni a játékot. Folyamatosan figyelni kell a játékosok fizikai és lelki biztonságára is.
  22. Egyéb/megjegyzés: Gyors, szórakoztató, némi ügyességet igénylő játék.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dankóné Cservenák Anetta