JÁTÉKRA FEL!

Czikóné Prokaj Csilla: Ragacs fogó

  1. A játék neve, címe: Ragacs fogó
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők figyelme, koncentrációja, együttműködése és a mozgás feletti kontrol fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játékban részt vevők figyelmét fel kell hívni, hogy a kézen fogva futás közben figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: A játék nem igényel eszközhasználatot.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A játéktér akadálymentesítése, játéktér behatárolása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Mesekönyv nézegetése és koboldos, törpés mese olvasása, majd beszélgetés a mesebeli lényekről.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Elmesélem a gyerekeknek, hogy Pacaországban él egy kis manó, Ragacs Rudi, aki nagyon szeret fogócskázni, de mindig rohan mindenhova, így senki nem játszik vele, mert nem tudják tartani vele az iramot. Egyszer Ragacs Rudi belepottyant egy rágógumi tóba és attól kezdve akit csak megérint az hozzáragad, így már nem kell egyedül játszania.
  17. A játék menete, játékszabályok: Van egy Ragacs Rudi – egy játékos -, mindenki más szabad. Amikor Ragacs Rudi megérint valakit, az hozzáragad és részesévé válik a ragacsnak. Ez addig növekszik, mind egyre több játékost megérintve, amíg csak egy játékos marad szabadon. Ebben a pillanatban ő lesz Ragacs Rudi, a többiek szétoszlanak és a játék kezdődik újra.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha már csak egy játékos marad.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm a gyerekeknek, hogy együtt játszottak velem, majd megdicsérem őket, hogy odafigyeltek egymásra, nem rángatták egymást és nem löktek fel senkit futás közben.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ezt a játékot lehetne akár Kígyó fogónak is hívni, de akkor a játék elején már kb. 3 gyermeket kiválasztanék, akik lennének a Kígyó. A játékban részt vevő gyerekek pedig a legyek, akiket a kígyó bekap és így hízik, növekszik a kígyó. Az az ügyes legecske, akit nem tudott bekebelezni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Többször fel kell hívni a gyerekek figyelmét arra, hogy futás közben egymás kezüket fogva ne rángassák, húzzák egymást és véletlenül se üssenek meg valakit.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekeknek nagyon tetszett a játék, ezért a nap folyamán többször is eljátszottuk.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Czikóné Prokaj Csilla