JÁTÉKRA FEL!

Czene Márta: Mit fogtam meg?!

A játék neve, címe: Mit fogtam meg?!

A játék pedagógiai célja: Verbális kifejező készség-, tapintásos érzékelés-, figyelem-, gondolkozás fejlesztése.

A játék jellege: kommunikacios

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A játék nem igényel biztonsági intézkedéseket, bátran alkalmazhatjuk óvodások körében is.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5+

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: belter

Helyigény: kor

Eszközigény: Doboz vagy kosár, takaró, játékok, használati tárgyak

Az előkészítés feladatai: A dobozba, kosárba előre válogatok játékokat, használati tárgyakat. Báb (Móka Miki) előkészítése.

Az előkészítéshez szükséges idő:0-5

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Félkörbe ülhetnek vagy állhatnak a játék helyszínétől függően. Jó időben az udvaron is leülhetnek.

A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: Móka Miki megint megtréfált bennünket. Ebben a nagy dobozban elrejtett játékokat. De nem árulja el, nekem, hogy miket vett el a polcokról. Addig nem kapjuk vissza, amíg ki nem találjuk. Segítetek kitalálni, hogy miket tett bele?

A játék menete, játékszabályok:A dobozba jól ismert játékokat, használati tárgyakat teszek és letakarom, hogy ne láthassanak bele. A gyerekek/résztvevők feladata, hogy csupán tapintás alapján kitalálják, mi van a kezükben, megnevezzék a tárgyat.

A játék lezárása: A résztvevők életkorától függ a játék lezárása. Esetemben minden gyerek sorra került, többször is, addig, amíg örömüket lelték a játékban. Nagyobb gyerekek, felnőttek estében kieséses zárással fejezném be a játékot.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Köszönöm szépen, hogy segítettetek kitalálni milyen játékokat vett el a polcokról Móka Miki. Nagyon ügyesek vagytok, hogy csupán a kezetekkel ki tudtátok találni, mi lehet a dobozban.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nagyobb gyerekek, felnőttek esetében a játékot megfordíthatjuk. Aki megfogja a tárgyat, nem annak nevét mondja meg, hanem körülírja (anyaga, tapintása, formája stb.) és a többi játékosnak kell kitalálnia, hogy mi lehet a kezében.

A játékvezető speciális feladatai: A résztvevők életkorától függően segítséget nyújthat a játékvezető. Az én esetemben, az óvodás gyerekek között volt olyan, akinek nehézséget okozott a tapintásos észlelés, ezért szóbeli segítséget, rávezetést alkalmaztam.

Egyéb/megjegyzés: A gyerekeknek nagyon tetszett a játék, szeretném a későbbiekben nagyobb csoporttal( jelenleg csak az ügyeletben lévő gyerekekkel tudtam megvalósítani), más korosztállyal is megismertetni.

A játékot lejegyezte: Czene Márta