JÁTÉKRA FEL!

Csutak Lorándné László Tímea: Földönkívüliek versenye

  1. A játék neve, címe: Földönkívüliek versenye
  2. A játék pedagógiai célja: Koncentráció, nagymozgások és koordinált mozgások fejlesztése, szórakozás.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Az udvar területét megtisztítani. Harisnya szára ne legyen hosszú, ne csavarodjon a gyerekek nyakára.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 2-4 szem burgonya vagy teniszlabda, 8 db 1.5 vagy 2 literes műanyag flakon, 1 vagy 2 db gyermekharisnya.
  12. Technikai igény: ----
  13. Az előkészítés feladatai: Ásványvizes flakonokat negyed részéig vízzel fel kell tölteni, amennyiben nincs teniszlabda helyettesíthetjük 4 megközelítőleg azonos méretű burgonyával. A harisnyák szárába elhelyezni ezeket, majd megtisztítani az udvarrészt. Elhelyezni azonos távolságokban a flakonokat.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek segíthetnek a vizes palackok töltésénél és kihelyezésénél.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok köszöntése, a harisnya fejdíszt a szabályok ismertetése alatt a hátam mögött tartom.
  17. A játék menete, játékszabályok: Mi földönkívüliek vagyunk. Az emberek viszont nagyon félnek a tőlünk, ezért rakétákkal fel akarnak minket robbantani. Az a feladatunk, hogy ezeket a rakétákat (ásványvizes flakonokat) feldöntsük a csápjainkkal (harisnyák a fejre, amiben teniszlabda van), majd az emberekkel megértessük, hogy a Föld védelme érdekében össze kell fognunk. Minden egyes felborított rakéta után viszont elfogy az erőnk, ezért vissza kell mennünk az űrhajónkra és társunknak átadni a szupercsápot, majd ha ő is felborította a rakétát újra csere jön, mindezt addig, amíg el nem fogynak a rakéták.”
  18. A játék lezárása: Közös ünneplés, hogy sikeresen végrehajtottuk a küldetést.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Lerajzoljuk közösen a földönkívülieket, az udvaron betonos részen színes krétával, közben beszélgetünk arról, hogy mi szükséges ahhoz hogy vigyázzunk a környezetünkre, Földünkre.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 2 csapat földönkívüli van. Itt különböző színű harisnyákat is használhatunk. Ugyanaz a feladat, viszont a két csapat most versenyez egymással, hogy melyikük tudja hamarabb elvégezni a feladatot. Játék lezárása: A nyertes csapat megtapsolása.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A harisnyákat a kisebbeknek segíteni felvenni a fejükre.
  22. Egyéb/megjegyzés: Könnyebb a játék menete, ha mindenkinek külön fejcsápja van.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csutak Lorándné László Tímea