JÁTÉKRA FEL!

Csécs Tamásné: Daloskönyv

  1. A játék neve, címe: Daloskönyv
  2. A játék pedagógiai célja: Énekkarom tagjainak még jobb megismerése, csoportszellem kialakítása, jó közösség formálása, csapatépítés
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívtam a résztvevők figyelmét, hogy helyváltoztatáskor figyeljenek a másikra!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Ahány résztvevő, annyi szék
  12. Technikai igény: Székek, egyéb kellékekre nincs igény.
  13. Az előkészítés feladatai: A helyszín berendezése, kör alakban székek elhelyezése kissé tágasabb elhelyezéssel, hogy biztonságosabban lehessen játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ehhez a feladathoz nem igényeltem segítséget.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok köszöntése után ismertetem a játékszabályokat!
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben ülnek, én, a játékvezető választok egy önkéntest, aki középre áll. A csoport többi tagjának adok szolmizációs hangokat, így dó, ré, mi, fá, szó, lá, ti. Minden hangból kettő lesz. A középen álló, miután elkiáltja magát, egy szolmizációs hangot választva, pl: szó, így ezáltal a két ember, akié a hang, azonnal helyet kell cserélniük egymással úgy, hogy a középen álló önkéntes ne tudjon leülni!Akinek nem lesz helye a széken, az mondja az újabb hangot! De ha én elkiáltom magam, hogy „leestek a kották”, mindenki helyet cserél!
  18. A játék lezárása: A résztvevők visszajelzéseit és a külső körülmények hatásait figyelembe véve akkor vetek véget a játéknak, amikor úgy érzem, hogy elég volt!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételüket, és megkérdezem tőlük, hogy hogyan érezték magukat!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egy másik variációja a játéknak, amennyiben nem csak egy, hanem kettő szolmizációs hangot mond a középen álló, ezáltal 5 embernek kell elfoglalnia 4 széket!
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat lassan, érthetően ismertetem, visszakérdezek, hogy érthető volt-e? Amennyiben igen, egy próbajátékot tartunk, aztán kezdődhet a játék.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon kedvelték, szerették a játékot, nagy hahotázásnak lehettem fül és szemtanúja.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csécs Tamásné