JÁTÉKRA FEL!

Csatlós Pálné Erzsébet: 40 Sárkánytojás

  1. A játék neve, címe: 40 Sárkánytojás
  2. A játék pedagógiai célja:  Aktív játékidő kihasználás  Mozgáskoordináció fejlesztése, finom motorika fejlesztése  Közösségépítés, egymás segítése, szociális kapcsolatok alakítása  Szabálytudat alakítása  Figyelem fejlesztése  Színérzék fejlesztése
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A csoportszobában, a nagy szőnyegen minden más játékot elpakolunk.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 40 kislabda egy hosszabb kötél a tér ketté választásához
  12. Technikai igény: Mese Cd, a feladat alatt hallkan szól egy mesefilm zene
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Szokásos mesélés, ami mindennap van az oviba, pl egy sárkányos mese
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: A gyerekek életkorának megfelelően mesés kerettörténetet találok ki: „Meseországba járunk. Két birodalom van egymás mellett. A Zöld Sárkány és a Bíbor Sárkány birodalma. Mindkét Sárkány a szomszéd birodalomra vágyik, minél több sárkánytojást raj a másik területére, annál nagyobb esélye van, hogy megszerezze a birodalmat. Ti vagytok a sárkányok apródjai, az a feladatotok, hogy a sárkánytojásokat /labdákat/ dobjátok vissza a másik sárkány területére. Az elveszti a területet, ahol a játék végén több labda van.”
  17. A játék menete, játékszabályok: Elkezdem mesélni a kerettörténetek, evvel idehívom a gyerekeket. Ismerve az érdeklőségüket. Választok kép csapatkapitányt – sárkányt, és megkérem őket, hogy válasszák ki az apródokat, így két fele osztom a csapatot. A vonalra borítom a labdákat kb. 40 db-ot és biztatom folyamatosan a gyerekeket, hogy dobják át a másik térfelére, számítok az idősebb gyerekekre. Többször eljátszuk a játékot. Ha már az alapjáték jól megy, kijelölök egy színt, amit össze kell gyűjteni, mert az a saját sárkánytojás, és arra szüksége van a Sárkánynak.
  18. A játék lezárása: A játék végeztével összeszedjük együtt a labdákat, amik esetleg bútorok alá gurultak, szín szerint válogatjuk, számoljuk. Sorszámot alkotunk, így a játék tevékenység segítségével képességeket fejlesztünk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Óvodásoknál fontos a folyamatos megerősítés, értékelés. A játék elérte a célját, mert a gyerekek jól érezték magukat, újra és újra kérték a játékot. Aktívak voltak, ezért a mozgásfejlesztés és a képességfejlesztés is megtörtént. Tárgyi jutalom nincs.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Szín variációk a labdákkal.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Folyamatos biztatás, a legkisebbek /3 évesek/ segítése
  22. Egyéb/megjegyzés: A nagyon fiatal korosztály miatt nagyon egyszerűsíteni kell a feladatot, többször bemutatni, gyakorolni.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csatlós Pálné Erzsébet, (martelyovoda@gmail.com)