JÁTÉKRA FEL!

Csanádi Irén Virág: Fordulj, kisszék!

  1. A játék neve, címe: Fordulj, kisszék!
  2. A játék pedagógiai célja: Társas kapcsolatok erősítése
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A középen álló két széket olyan messze kell tenni, hogy a játékosok ne üssék össze a fejüket forduláskor.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény: szőnyeg/polifoam/ülcsik és két szék
  13. Az előkészítés feladatai: Az eszközök előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Közösen rendezzük be a termet.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek! Amikor reggel megérkezünk az iskolába, gyakran még álmosak vagyunk, egyhangúan köszönünk egymásnak: Szia! Jó reggelt! Mit szólnátok hozzá, ha ezen változtatnánk? Vidáman, jókedvűen köszöntenénk egymást, hogy jól induljon nap…Ez a játék sok ötletet ad arra, hogy viccesen, különlegesen üdvözöljük egymást. Szeretnétek kipróbálni?
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körben ülnek a szőnyegen, kiválasztunk valakit (akár mondókával is lehet), aki leül a szőnyeg közepén álló egyik kisszékbe, ő mondja: -Fordulj, kisszék! Többiek:- Meddig? Ő:- Keddig! Többiek:- Mit vársz? Ő:- Ölelést! Többiek:- Kitől? Ő:- Julcsitól! Akit választ, leül háttal neki a másik székre, a többiekkel számolunk: -Egy, kettő, há-rom! Erre a két gyermek a fejét jobbra, vagy balra fordítja. Ha azonos irányba fordulnak, teljesül a kívánság (ölelés), ha ellentétes irányba fordulnak, akkor nem. Aki az első körben kiválasztott volt, a következő körben ő választ.
  18. A játék lezárása: Akkor zárom le a játékot, ha minden gyerek szerepelt a játékban. Biztatom őket arra, hogy a következő alkalomra készüljenek érdekes, kedves (nem bántó vagy sértő) üdvözlési formákkal.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm az aktív játékot, megdicsérem azokat a gyerekeket, akik valamilyen különleges üdvözlési formát választottak. Megkérdezhetjük azt is, hogy miért éppen azt a társát választotta a játékban.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot úgy fejlesztettük tovább, hogy nem csak ölelést lehet kérni, hanem puszit, pacsit, kézfogást, különböző mozdulatokkal kísért üdvözléseket is lehet kérni. Valamint szabály lehet az is, hogy lány-lányt, fiú-fiút, lány-fiút, fiú-lányt válasszon, vagy kérjük, hogy olyan gyermeket válasszon, aki még nem játszott.(figyelem)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Bátorítás, dicséret. Figyelmeztetni őket, hogy türelmesek legyenek, amíg sorra kerülnek, ne kiabálják be, hogy őket válasszák.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csanádi Irén Virág