JÁTÉKRA FEL!

Csákváriné Bartos Marianna: Labdaválogató

  1. A játék neve, címe: Labdaválogató
  2. A játék pedagógiai célja: Csapatjáték megismerése, egymás segítése, egészséges versenyszellem kialakítása. Színek felismerése,számlálás gyakorlása.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játék elindítása előtt felhívom a figyelmet arra, hogy vigyázzanak egymás és saját testi épségükre, figyeljenek egymásra, ne lökdösődjenek.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Zsámolyok, kislabdák
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: El kell helyezni a zsámolyokat a terem két ellentétes pontján, ki kell szórni a kislabdákat.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Játéktér kialakítása közösen.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Megbeszéljük, hogy milyen színű kislabdákat látnak, megszámláljuk közösen melyikből mennyi van. A játék sípszóra indul.
  17. A játék menete, játékszabályok: A csapatok elfoglalják helyüket saját zsámolyuk körül. A játékvezető elmondja, melyik csapatnak milyen színű labdát kell gyűjtenie. Sípszóra szaladnak és megkeresnek egy-egy labdát a saját színükből. Egy kézbe egy labdát foghatnak ( tehát egyszerre maximum 2 labdát vihetnek) és beledobják a saját zsámolyukba. Nehezíthetik az ellenfél dolgát azzal, hogy más színű labdát dobnak az ő zsámolyukba, (de egyszerre csak egyet). Sípszóra vége a játéknak. Ezután közösen megszámoljuk, ki hány labdát gyűjtött össze. Ha más színű labda is van náluk, az annyi pontlevonás. Az a csapat győz, amelyiknek több a helyes színű labdája.
  18. A játék lezárása: A játék sípszóra végződik 2 perc múlva.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Ha a csapatok betartották a játékszabályokat, megdicsérem őket. Megköszönöm a részvételt. Ha esetleg valamilyen szabálytalanság történt, arra felhívom a figyelmet, hogy legközelebb ne forduljon elő. A közös számlálás után kihirdetjük a győztes csapatot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Kettőnél több szín válogatása több zsámolyba.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék elindítása előtt célszerű a csapatoknak megbeszélni, hogy kinek mi lesz a feladata. Ki fogja a saját színű labdákat gyűjteni? Ki fogja az ellenfél dolgát nehezíteni? Ki figyeli a saját zsámolyát, hogy ne kerüljön bele más színű labda?
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csákváriné Bartos Marianna