JÁTÉKRA FEL!

Csákiné Győri Emese: Majomkirály

  1. A játék neve, címe: Majomkirály
  2. A játék pedagógiai célja: A gyermekek közösségi érzésének fejlesztése, koordinációs képességeik , motorikus mozgásuk és téri-tájékozódó képességeik erősítése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét arra hogy figyeljenek a futásnál az összeütközések elkerülése érdekében.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: kisszék , banánfigura , kréta (a vonalak felrajzolásához), babzsákok (a dobáshoz), papirból korona 10db kb.
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Az előkészítés feladatai: meghúzom a vonalakat , középre helyezem a kisszéket rajta a banánfigurával, kiosztom a játékosoknak a babzsákot, toll ,papír a feljegyzéshez.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A majomkirály koronáját előzőleg elkészíthetjük közösen, mindenki legalább egyet.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: : A gyerekek felállnak a vonal mellé és ismertetem a játékszabályt.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék címe : „ majomkirály?” Egyszer volt hol nem volt , volt egy gazda akinek volt egy banán farmja, gondosan nevelgette a banánfákat, hogy ha majd megérik, el tudja adni a piacon. De meggyűlt a baja a huncut majmokkal akik lopkodták a banánokat. A vonal mellett álló gyerekek lesznek a kismajmok. Kb.1/3 távolságra tettem egy széket rajta egy banánfigurával (penys :-)), azt kell a vonal mellett álló kismajmoknak eltalálni. Hátul, a széktől kb. 2/3 távolságra a sarokban ül a gazda egy széken, akié a „banán farm” . Minden kismajom egyenként dob a babzsákkal és megpróbálja eltalálni a banánt .Ha senki nem találja el a banánt mindenki érte fut a saját babzsákjáért, de a gazda ilyenkor nem fut. Ha valamelyik kismajom eltalálja a banánt, azok futnak érte a babzsákjukért akik már előtte dobtak és vissza szaladnak a vonalon túlra, közben a gazda is fut mert elakarja kapni a banántolvajokat. Az a majom, aki eltalálta a banánt, szintén fut a babzsákjáért és ha még a banánt is eltudja lopni és vissza tud futni a helyére a vonalon túlra , majomkirály lesz. ( ezt a játékvezető feljegyzi) Ha a gazda nem kap el senkit, folytatódik a játék elölről. ( a banánt a székre teszi) Akit a gazda elkapott, egy játékkörből kimarad és addig hátrébb ül.
  18. A játék lezárása: A játékot addig játszuk, amíg kedvük van hozzá, ha látom hogy fáradnak, akkor lezárom a játékot és eredményt hirdetünk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem az összes játékost, hogy ügyesen játszottak és betartották a szabályokat, valamint hogy figyeltek hogy ne legyen baleset. A majomkirályokat megtapsoljuk és megkoronázzuk . A játék végén megkérdezem hogy tetszett e a játék és melyik része?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Abban az esetben, ha a banánt senki nem találja el és futni kell a babzsákokért, a gazda is fut (hogy ne ücsörögjön sokat) és igyekszik elkapni valakit . Akit elkap kiesik egy körből.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék vezetése, a majomkirályok feljegyzése .A játék begyakorlásának fázisában verbálisan segítem a játékosokat a gyorsabb játék érdekében.
  22. Egyéb/megjegyzés: nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Csákiné Győri Emese