JÁTÉKRA FEL!

Chrisztóné Juhász Éva: Ki a gyorsabb?

  1. A játék neve, címe: Ki a gyorsabb?
  2. A játék pedagógiai célja: Társas kapcsolatok, gyorsaság, reakciókészség fejlesztése
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: sima felületű asztal, dió, esetleg a kis méretű labda vagy kinder tojásos tartó
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Párokba rendeződés. Eszköz, tanterem előkészítése. A padoknak vízszintesen kell állnia, hogy a dió ne guruljon el egyik irányba sem. Pontosan az asztal közepére kell illeszteni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Köszönés és párokba rendeződés, valamint az eszközök elrendezése után játékszabályok ismertetése.
  17. A játék menete, játékszabályok: Mindenki párokba fejlődött. A pároknak úgy kell az asztalhoz állniuk, hogy egymással szembe legyenek. Az asztal közepére egy szem diót teszek ki. A játékosoknak ezt a diót hátra tett kézzel kell figyelniük, s megadott jelre, tapsra el kell kapniuk a társul elől. Ezt még négyszer ismételjük meg! Aki többször kapta el a diót a társa elől, az a győztes. A játékot folytathatjuk úgy, hogy a győztesek játszanak együtt mindaddig, míg a végén már csak egy pár marad. Izgalmas, hiszen a többi csapattag így szurkolhat is nekik.
  18. A játék lezárása: Mivel egyik cél a társas kapcsolatok fejlesztése, így párt nekik kell keresniük, és így kontaktusba kerülnek egymással könnyen. A másik cél a gyorsaság fejlesztése, így megtudhatjuk, hogy ki a leggyorsabb, szemfülesebb az egész csoportban.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a győzteseket! Megdicsérem a résztvevők játékát! Megköszönöm mindenkinek a részvételét! Megbeszéljük, hogy ki hogyan érezte magát, kinek mi a tapasztalata.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék folyamán többször fel kell hívni a figyelmüket, hogy tegyétek hátra a kezeteket! Taps előtt nem szabad hamarabb elkapni a diót! Ne engem nézz közben, hanem a diószemet!- ilyenkor előre látja, hogyha tapsolni fogok. Egymás testi épségére vigyázzon mindenki!
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon izgalmas játék. A tapasztalatom szerint nagyon élvezték a gyerekek.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Chrisztóné Juhász Éva