A játék neve, címe: Labdaugrató
A játék pedagógiai célja: Közösségi érzés, kommunikáció fejlesztése, gyors reagálóképesség fejlesztése, figyelem, koncentráció fejlesztése.
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Sportcipő használata kötelező (papucs tilos), akadálymentesített terület biztosítása, játékszabály pontos ismertetése.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: Labda
Technikai igény: A játékhoz nincs szükség ilyesmire.
Az előkészítés feladatai: Névvel ellátott kitűzők elkészítése, labda elérhető távolságba készítése.
Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kitűzők közös elkészítése.
A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető megkéri a résztvevőket, hogy tűzzék ki maguknak a névjegykártyát és alkossanak egy kört. Ismerteti a játék menetét, játékszabályt.
A játék menete, játékszabályok:A résztvevők körben állnak, egyikük középen labdával a kezében. A labdát lepattintja és közben nevén szólít egy játékost, akinek az a feladata, hogy a felpattanó labdát elkapja. Ha sikerült, ő áll be középre ugratónak. Ha nem sikerül, kiesik a játékból.
A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor már csak az utolsó ugrató marad a játékban.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékosokat megdicsérem gyorsaságukért, ügyességükért. Megkérdezem őket, tetszett-e nekik a játék, szeretnének-e újabb játékot játszani.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha a játékosnak elsőre nem sikerül elkapnia a felpattanó labdát, a labdaugrató még egyszer mondja a nevét, így lehetősége van még egyszer próbálkoznia az elkapással (nem esik ki rögtön a játékból).
A játékvezető speciális feladatai: Ha a játékosok között szerepel 2, esetleg 3 azonos nevű résztvevő, a névjegykártyák elkészítésénél fel kell hívni a figyelmet a játékosok megkülönböztetésére.
A játékot lejegyezte: Burán Károlyné