JÁTÉKRA FEL!

Budai Erika: Szerezd meg a babzsákot

  1. A játék neve, címe: Szerezd meg a babzsákot
  2. A játék pedagógiai célja: Játékos ismerkedés a testrészekkel, testséma gyakorlás.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Hívd fel a játékosok figyelmét, hogy helyváltoztatáskor (amennyiben használsz helyváltoztatást, mert a helyükön is maradhatnak) figyeljenek egymásra!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Páronként egy-egy babzsák.
  12. Technikai igény: A Játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Rendezzétek be a helyszínt, hogy ott egymással szembe tudjanak ülni a párok és biztonságosan tudjunk játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A megfelelő játéktér kialakításában, babzsákok kiosztásában segíthetnek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Párok kiválasztása.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékos párok egymással szemben ülnek. közöttük olyan távolság legyen, hogy mindketten kényelmesen tudjanak majd a babzsákért nyúlni, de ne koccanjon össze a fejük. A játékvezető úgy áll. hogy mindenkit lásson. A játékvezető tetszőleges sorrendben, tetszőleges számban testrészeket mond, amelyeket a játékosoknak meg kell magukon érinteniük. Váratlanul azt mondja: Babzsák. Ekkor a játékosok megpróbálják felkapni a köztöttük lévő babzsákot. Az nyer, akinek ez sikerül. Ha mindketten fogják, az a forduló számukra döntetlen. Ezután újra kezdődik a játék.
  18. A játék lezárása: Az alábbiakban két lezárási lehetőséget mutatok be: • Ha nem szeretnénk külön nyertest hirdetni, akkor csak befejezzük a játékot. • ha szeretnénk, hogy egy nyertes maradjon, akkor minden forduló után a babzsák nélkül maradt játékos a terem másik oldalára megy, és ott tovább játszat egy új, már szintén kiesett játékossal. Így a végére csak egy pár marad versenyben, akik közül kiderülhet, hogy ki a nyertes.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérd meg a játékosokat, köszönd meg a részvételt, kérdezd meg, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek, mit tanultak belőle…
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ezt a játékot más témakörökkel is játszhatjátok. pl. lehet zöldségeket (ilyenkor fejet kell megérinteni) és gyümölcsöket is (ilyenkor csípőre kell tenni a kezüket) mondani. Babzsák elhangzásakor pedig fel kell kapni a babzsákot, mint az előző játékban.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Érdemes a szabályokat fokozatosan ismertetni. Először csak egy utasítást kipróbálni, majd ha már mindenki számára érthető, hogy mit kell tenni, akkor bevezetni a következőt, és így tovább. Minél jobban megy a játék, érdemes annál gyorsabban vezetned a játékot. Ettől még izgalmasabb lesz a játék! Folyamatosan figyelned kell a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!
  22. Egyéb/megjegyzés: Az eddigi tapasztalatok szerint a résztvevők szeretik ezt a játékot! Gyakran kérik, hogy játsszuk.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Budai Erika