JÁTÉKRA FEL!

Borosné Ring Mária: Fürge békák, éhes gólya

  1. A játék neve, címe: Fürge békák, éhes gólya
  2. A játék pedagógiai célja: A játék Természetvédelmi napra készült. Célja, hogy az osztály közösen játsszon, érezzék jól magukat, tegyék próbára ügyességüket. E közben tudjanak figyelni egymásra és örülni a másik sikerének.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A résztvevők figyelmének felhívása az egymással való ütközés elkerülésére, egymás testi épségének megóvására.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: A játék során nincs szükség kellékre. Játék előtt: Szabadban egy bot, amellyel rajzolni tudunk a földre. Teremben ugrókötelekkel jelölhetjük ki a játékteret.
  12. Technikai igény: Speciális technikai igénye nincs a játéknak.
  13. Az előkészítés feladatai: Játéktér felrajzolása a földre, vagy ugrókötéllel körbehatárolása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Segítenek a játéktér kijelölésében.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosokból két csoport alakítása, a gólya kijelölése. A játékszabály ismertetése.
  17. A játék menete, játékszabályok: A békák egymástól távol (a játéktér két szélén) található két tóban helyezkednek el. Az éhes gólya középen áll. Az orrához emelt nyújtott karjai jelképezik a gólya csőrét. Ha a gólya kelepel (nyújtott kézzel tapsol), akkor a békáknak a másik tóba kell átmenniük úgy, hogy a gólya ne tudja elkapni. Akit a gólya megérint, ő is gólya lesz. A következő fordulóban már ő is kelepel, és békákra vadászik.
  18. A játék lezárása: A játék addig tart, amíg egy béka marad. Ő lesz a győztes.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztest megtapsoljuk. Mindenkit megdicsérek és elmondhatják, hogyan érezték magukat játék közben.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: • A gólyának fél lábon kell megfogni a békákat, ha leteszi a lábát, akkor nem érinthet meg senkit. • A gólyának fél lábon, a békáknak páros lábon ugrálva kell játszani. • A gólyának fél lábon, a békáknak békaugrással kell mozognia.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Érdemes próbajátékot játszani. A variációkat fokozatosan vezessük be. Figyelni kell, hogy ne durvuljon el a játék.
  22. Egyéb/megjegyzés: Néhány a gyerekek véleményéből: • Nagyon tetszett a gólyás játék, mert egyre nehezedtek a feladatok. Senki sem szeretett volna gólya lenni, így nem volt más választásunk, mint gyorsan átérni a másik tóba. Ezen kívül az ügyességet fejleszti, és mellesleg jó móka. ( M.Á. 10 éves) • Azért tetszett a játék, mert izgalmas és meglepetés teli volt. (V.Z. 10 éves ) • Azért tetszett a játék, mert vicces és nagyon jó volt. Voltak benne nehezítések, és egy kicsit izzasztóvolt. (P.Z. 10 éves) • Nekem azért tetszett, mert sosem unatkoztam. Nagyon izgalmas és vicces volt. (F.B. 10 éves)
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Borosné Ring Mária