JÁTÉKRA FEL!

Boris Gáborné: 1. Titkos ügynök kerestetik. (eredetileg :Karmester) 2. Adományozók öröme. (eredetileg: 100 labda) 3. Bábeli torony.

  1. A játék neve, címe: 1. Titkos ügynök kerestetik. (eredetileg :Karmester) 2. Adományozók öröme. (eredetileg: 100 labda) 3. Bábeli torony.
  2. A játék pedagógiai célja: 1. Szórakoztatás, kapcsolaterősítés,együttműködés 2.Élménynyújtás, a test megmozgatása, 3.Együttműködés, figyelemfejlesztés
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Átnézni a terepet. a füvet. (esetleges megbotlás elkerülése végett)
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 1: nincs, 2: kb 60 db színes, műanyag labda, 3: 8-8 dobókocka, 2 szemtakaró
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Eszközbeszerzés,(labdák, dobókockák,stopperóra, színes kötél (nálam heveder) a játékmező kijelöléséhez), terep ellenőrzése, a pálya kijelölése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: 2. A játéktér kijelölésében segédkezhetnek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Régen játszottunk már így együtt….
  17. A játék menete, játékszabályok: 1. A játék kerettörténetét változtattam meg: Titkosügynök kerestetik lett a címe. Minden szereplő a körben ügynök. A félreküldött résztvevő a 007, a legjobb a tesztelő. Megpróbálja megcsípni, észrevenni,leleplezni a többiek által választott,de általa nem ismert ügynököt. A választott ügynök feladata, hogy észrevétlenül, lassú mozdulatokkal irányítsa a többiekkel. Az ő érdeke, hogy a megadott időn (1 perc) belül ne kapja el a 007-es. Ha sikerül neki bizonyítja a rátermettségét, csatlakozhat a legjobbakhoz. A többieknek szintén észrevétlenül kell a kiválasztott ügynök parancsait követni, azaz a mozdulatokat leutánozni,hisz ez árulja el tudnak-e csapatban dolgozni. Segíteniük kell a választott ügynök munkáját, vigyázzanak ne leplezzék le a szemükkel sem, lehet akár megvezetni is a 007-est. —– 2. Szintén a kerettörténetet alakítottam át. Mivel szeretünk adni, jól érezni magunkat és nyerni, ezért ebben a játékban mindhárom jelen lesz. Az adományozók öröme címet adtam neki. A két csapat két jótékonysági céget képvisel, akik szeretnének minél több csomagot (labdák) eljuttatni a rászorulóknak. A csomagok folyamatosan érkeznek, folyamatosa küldjük őket tovább a célterületre, adott esetben a másik térfélre. Ami kívül esik a kijelölt területen az nem érvényes, sajnos,elveszett küldemény lesz. Az a cég nyer, amelyiknél az 1 perc lejárta után kevesebb csomag marad. A kézzelfogható nyereményben a játék elején meg lehet állapodni. Ez még jobban motiválhatja a résztvevőket, főleg,ha azok gyerekek. ( A mi esetünkben az esti közös filmnézés filmjének megválasztása volt a plusz motiváció, tét.) Fel lehet hívni a résztvevők figyelmét, hogy ebben a játékban sincs igazából vesztes. Mindegy hányszor adunk, mekkorát adunk,milyen gyorsan, a lényeg, hogy adunk, adni tudunk. Vannak helyzetek, amikor a vesztesek is nyernek. 3. A bábeli torony egy izgalmas együttműködést segítő kockajáték. Párban játsszuk, az egyik fél az irányító, aki lát, ő az építészmérnök. A másik fél, a kőműves, akinek a szeme be lesz kötve, a mérnök utasításaira hallgatva kell a tornyot felépítenie, minél magasabbra. A nehézség, hogy a kőműves csak egy kézzel érhet a kockákhoz. Lesz 2 perc, ami alatt megbeszélhetik az ötleteiket. Meg lehet tippelni a leendő torony magasságát, aztán miután bekötöttük a kőműves szemét, egyszerre indul az építkezés. 2 percig tart a játék.
  18. A játék lezárása: Köszönöm a játékot! Jót szórakoztam, úgy érzékeltem ti is.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A jutalom az együtt eltöltött idő, a jókedv. Önértékelés a jövőre nézve.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: A fenti helyeken csak egy játék jellegét, idejét ,helyét lehetett jelölni. Az idő ez esetben a három játékra értendő. A hely a 2. játékban nagyobb teret igényel, az első játék jellegének pedig inkább a hangulatkeltő,ráhangolót jelöltem volna. A létszám 4 fő volt, a koronavírusos helyzet miatt a családom.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Boris Gáborné