JÁTÉKRA FEL!

Böndő-Szegedi Szilvia: 7 Szentség 7 percben

A játék neve, címe: 7 Szentség 7 percben

A játék pedagógiai célja: Szentségek tanítása az általános iskola felső tagozatában

3. A játék jellege: Gyorsasági/kirakós játék

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Minimális, – elsősegélynyújtó doboz jelenléte az osztályteremben.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Előre gyártott körkirakó a Szentségekhez.. Igekocka

Technikai igény: Esetlegesen asztalok, kb 2-4 db összetolva, Ha nincs a padló is megfelel

Az előkészítés feladatai: 2-4 db iskolai asztal összetolása/ székek elpakolása, hogy az asztal körülállható legyen –vagy az osztályterem egy részének üressé tétele, hogy a gyerekek a földön tudjanak dolgozni. A körcikk elemei lefordítva elhelyezve a szabad területen.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekeket is be lehet vonni az előkészítésbe a terepnek.

A játék megnyitása, nyitánya: Az élet egy nagy körforgás, mi magunk is ennek a körforgásnak a része vagyunk. Ugyanígy az Egyházi év is az életünk része, Ugyanúgy a Szentségekhez is kapcsolódik az életünk. Nekünk most az lesz a feladatunk, hogy megalkossunk egy nagy kört, de nem akármilyen kört, hanem a SZENTSÉGEK nagy körét. Mivel 7 szentség van a katolikus egyházban, ezért erre van 7 percetek. Fontos, hogy összedolgozzatok mert csak így sikerülhet 7 percben a hét szentséget egy körré alkotnotok.

A játék menete, játékszabályok:Összekeverve a földön/asztalon megtaljátok a kör elemeit darabokban. Vagy egy képet, számot, meghatározást találtok a szentségekre vonatkozóan. A körcikkekhez tartozó részeket össze kell illesztenetek. Fontos szabály, hogy próbáljatok meg közösen összedolgozni, s ne egymás kezéből kapkodjátok ki a cikkeket. Próbáljátok meg először egy-egy szentséget összehozni. De igazándiból a legfőbb szabály, dolgozzatok össze, s a tőletek telhető legjobb tudás szerint oldjátok meg a feladatot. Erre 7 perc áll rendelkezésetekre.

A játék lezárása: A Szentségekről tanultak és a most kirakott képek összefoglalása. Ki hogy érezte magát a játék közben? Ki kapott új ismeretet most?

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Ha sikerült a Szentségeket helyes sorrendben kirakni akkor a csapatból mindenki dobhat egyet az igekockával. Az igekockában különböző igés kártyák vannak elhelyezve. Mindenki egyénileg dob ezzel (egy-egy zsebben több azonos igés kártya/matrica található.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nagyhétre és húsvétra vonatkozó körkirakó/ melyre 5 körcikk alapján 5 perc áll rendelkezésükre

A játékvezető speciális feladatai: A játék végén ha nem sikerült pontosan tisztázza a helyes megoldást. Jutalmaz és dícséri a gyerekeket az elvégzett munkáért.

Egyéb/megjegyzés: Nincs

A játékot lejegyezte: Böndő-Szegedi Szilvia