JÁTÉKRA FEL!

Biró Judit: Jön a sárkány!

  1. A játék neve, címe: Jön a sárkány!
  2. A játék pedagógiai célja: ügyesség, figyelem fejlesztés, téri tájékozódó képesség fejlesztés, mozgáskoordináció fejlesztés, testséma fejlesztés, szem-kéz, szem-láb koordináció fejlesztés, izomérzékelés fejlesztés, figyelem, megfigyelőképesség, alaklátás fejlesztés, kondicionális képességek fejlesztése,
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét arra, hogy amikor babzsákot keresnek maguknak, nagyon figyeljenek a társukra, hogy ne ütközzenek össze, vagy ne lökjék le a társukat a babzsákról.
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: babzsák (gyermeklétszámtól függően mindenkinek egy)
  12. Technikai igény: nincs szükség semmilyen technikai igényre, nyitott ablakok legyenek, a tiszta oxigén miatt, mindenkinek legyen egy saját babzsákja
  13. Az előkészítés feladatai: megfelelő helyszínt biztosítok, kiszellőztetek, majd berendezzük a helyszínt azzal, hogy a kiosztott babzsákokat mindenki szétszórja a teremben és ráül a saját babzsákjára.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel az előző napon csíráztattunk, ültettünk, hajtattunk, rügyeztettünk. Mese vers tevékenységkényt elbáboztam nekik Az égig érő paszuly mesét, így már rá voltak hangolódva a játékra, bele élhették magukat a szerepekbe.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt kiosztom mindenkinek a babzsákot, és képzeletben átvarázsolom őket meseszereplőkké, azaz, Az égig érő paszuly főhősei lesznek a legények és a sárkány.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játéktéren szétszórtan helyezzük el a babzsákokat. A gyermekek körbe-körbe futkároznak a babzsákok körül. Ez alatt, én, mint a kikiáltó, mindig elveszek egy babzsákot a játéktérről. Amikor azt kiáltom, hogy Jön a Sárkány, akkor, igyekszik minden gyermek elfoglalni egy babzsákot, és ráül a babzsákra, ezzel jelzi, hogy neki van hova bújni a sárkány elől. Akinek nem jutott babzsák, az lesz az új kikiáltó és új babzsákot szerezhet magának. A babzsákot csak akkor hagyhatják el, ha azt mondja a kikiáltó, hogy ELALUDT A SÁRKÁNY! Felszólítás után mindenkinek el kell hagyni a babzsákot. Az új babzsák azé lesz , aki először ül rá. Egy babzsákra csak egy gyermek ülhet.
  18. A játék lezárása: Megpróbálok arra figyelni, hogy minél több gyermek maradjon olyan, aki mindig talált magának babzsákot,a sikerélmény miatt, és így sosem kapta el őt a sárkány.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérek minden gyermeket, hiszen nagyon ügyesen játszottak és nem volt baleset játék közben. Megköszönöm, hogy lelkesek voltak és figyeltek a szabályok betartására.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: :A játék további változata lehet, a mókusok ki a házból, csak akkor karikákkal játsszuk a babzsák helyett, vagy a tigrisek és majmok játék, amikor a majmok a bordásfalra menekülnek a tigrisek elől.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Mivel kisebb korú gyermekekről van szó, így részletesen ismertetem nekik a szabályt, és fokozatosan nehezítem a feladatot. Van olyan, hogy egyszerre több babzsákot is elveszek, játék közben, de ezt csak akkor teszem, amikor már jól begyakorolták a gyerekek a játékot.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyermekek nagyon szeretik ezt a játékot, gyakran ők kérik, hogy játsszuk újra és újra.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Biró Judit, (naplany20130417@gmail.com)