JÁTÉKRA FEL!

Balogh Gyuláné: Em-Ó-szövetség

  1. A játék neve, címe: Em-Ó-szövetség
  2. A játék pedagógiai célja: Év végi ismétlés, az ószövetségi személyekről tanultak ismétlése
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: –
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30,30+
  7. Résztvevők életkora: 10+,14+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Papír, Multikártya
  12. Technikai igény: – (Jelen esetben szék, pad)
  13. Az előkészítés feladatai: Teremrendezése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Padtologatás
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Játékszabály ismertetése
  17. A játék menete, játékszabályok: Idézeteket mondok a Szentírásból. Le kell írni, hogy ki mondta kinek. A válaszokat mindig ellenőrizzük, ezáltal akik nem tudtak válaszolni, azoknak is eszébe jut a történet. Ezután jelentkezik, aki úgy gondolja, a történethez illik az ő érzelmi kártyája, és ezt indokolja. 3 gyereket hallgatok meg minden fordulóban. Pontot kapnak a tanulók a helyes válaszért, és aki megszabadul a játék során a kártyájától. • Előbb add el nekem elsőszülöttségi jogodat! (Jákob Ézsaunak.) • Ezentúl Izraelnek hívjanak! (Isten Jákobnak) • Kévét kötöttünk a mezőn, és íme, az én kévém fölegyenesedett, a ti kévéitek pedig meghajoltak az én kévém előtt. (József testvéreinek) • A frigyszekrénnyel kerüljétek meg a várost! (Józsue a papoknak és a harcosoknak) • Eledel jött ki az evőből, és édesség jött ki az erősből. (Sámson a filiszteusoknak) • Kutya vagyok talán, hogy bottal jössz ellenem? (Góliát Dávidnak) • Vágjátok ketté az élő gyermeket, és adjátok egyik felét az egyiknek, a másik felét a másiknak! (Salamon a két anyának) • Az Úr maga ad jelet: Íme, a szűz fogan, fiút szül, és Immanuelnek nevezi el. (Izajás Acház királynak)
  18. A játék lezárása: Pontok összeszámolása. Akinél maradt kártya, segítünk, mit mondhatna.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: min. 3 pont = 1 hal, min. 5 pont + 1 hal, min. 8 pont + 1 hal. (Halat kapnak a gyerekek jutalomként, 10 hal = 5 + ajándék a kincsesládámból.)
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Érdemes lenne valami mozgással kiegészíteni! (Pl. eljátssza az érzelmet cselekvéssel pantomim módon. 1. eset: Jákob kínálgatja a lencsét, közben arcán a felmutatott érzelem)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell, hogy a szereplők ismertetése után mindenki tisztában van-e a történettel. Ha nem, akkor röviden elmondja valaki a történetet.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Balogh Gyuláné, (marta@kodio.hu)