JÁTÉKRA FEL!

Balog Edit Judit: Gyümölcssaláta

  1. A játék neve, címe: Gyümölcssaláta
  2. A játék pedagógiai célja: Egészséges életre nevelés, helyes egészségszokások fejlesztése
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: székek a leüléshez
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Körben el kell helyezni a székeket.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nyilván együtt rendezzük be a gyerekekkel a játék helyszínét
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Télen könnyen megbetegszünk. Hogy szervezetünk ellenállóbb legyen, sok vitamint kell a szervezetünkbe juttatni. Emiatt gyümölcsöket kell fogyasztanunk. Többféle gyümölcsből lehet gyümölcssalátát készíteni. Most mindenkinek lesz egy gyümölcsneve.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körben ülnek, én középen állva elnevezem őket rájuk mutatva különböző gyümölcsöknek: alma, körte, banán, szilva. Nekem is lesz nevem. Majd megszólalok: Most cseréljenek helyet a szilvák! A szilvák - köztük én is helyet cserélünk, de egy valakinek nem jut hely! Ő áll majd középre akkor. Ha a középen álló azt kiabálja, hogy: Gyümölcssaláta! - abba ugye minden gyümölcs kell - tehát mindenki egyből helyet cserél. Valakinek természetesen megint nem jut hely. Csak szomszédos székre tilos cserélni a helyünket, messzebbre kell, hogy helyet tudjunk foglalni.
  18. A játék lezárása: Amikor már szinte minden gyerek bekerült a kör közepében lezárom a játékot. Többszörösen elkészítettük a gyümölcssalátát.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagy dicséret azoknak, akik nem kerültek be középre - hisz ők nagyon gyorsak voltak ezek szerint.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Bővíthetünk különböző fogalmakat: pl. virágneveket sorolunk, ha elhangzik a virágcsokor, mindenki helyet cserél.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Kicsi gyermekekkel( jelen esetben elsősök) többször el kell ismételtetni a játék elején a gyümölcsnevüket, hogy rögzüljön.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Balog Edit Judit