JÁTÉKRA FEL!

Bálint Brigitta: A télapó, a krampusz és a gonosz manók, akik utálják a karácsonyt

  1. A játék neve, címe: A télapó, a krampusz és a gonosz manók, akik utálják a karácsonyt
  2. A játék pedagógiai célja: Elsősorban, az, hogy bebizonyítsam és megtanítsam nekik, hogy veszekedés nélkül is lehet nagyon jól együtt dolgozni! A másik pedagógiai célom az volt, hogy fejlesszem a koncentrációt és koordinációs képességet!
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Tisztáztuk a baleset védelmi szabályokat, és volt egy egyméznyes jel, ha ne adj Isten bármi történik felfüggesztem a játékot
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: egy babzsák, és egy plüss állat
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Felkészültem a játékra, valamint teremrendezés, át gondoltam a kerettörténetem is
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kolléganőm fotózott, a gyerekek segítettek berendezni a termet, meg az a 2 játékos is aki nem szeretet volna részt venni benne, csak nézőként.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Első körben csináltam, egy ráhangoló játékot, hogy oldjam a napi feszültséget bennük, valamint megnyugtattam Őket, hogy nem kell izgulniuk!A ráhangoló játékhoz körbe ültünk, és egy babzsákot adtunk tovább egymásnak, úgy hogy pl én mondtam a keresztnevem és a hobbim, és a következő játékos mondta az enyémet, a saját, és hozzám került vissza a babzsák, nekem volt a legnehezebb helyzetem, mert minden játékos nevét, és hobbiját vissza kellet mondanom!
  17. A játék menete, játékszabályok: A következő játékomhoz, már nem volt szükség a székekre, ezért azokat gyorsan hátrébb raktuk. Én voltam Télapó, meg volt egy segédem a manó , a játékosaimnak az volt a feladata hogy minket ne engedjenek átjutni rajtuk,, hiszen ők voltak, az irigy, gonosz manók, akik utálták a karácsonyt, és nem szerették volna ha boldogok a gyerekek!A fontos szabály az volt hogy ha kimondom hogy jön a manó meg a télapó, akkor nekik egymás derekát fogva szorosan össze kellett zárni hogy se ki ne jussunk , se át ne jussunk rajtuk! Ezt követően nehezítem ha a télapó segédje jött akkor csak a jobb lábukon állhattak, és a bal fülüket kellet fogni a bal kezükkel, mivel ez is nagyon jól ment nekik . Életbe léptettem a következő szabályt miszerint ha bekiabálnak, hogy a télapó és a segédje, akkor jobb lábon icikelve, bal kézzel fogva a jobb fülüket el kellet hagyniuk a helyüket, és közben meg akadályozniuk azt hogy a segédem vagy én átjussak! Fontos szabály volt hogy mi is csak úgy közlekedhetünk fél lábon a fülünket fogva!
  18. A játék lezárása: Nyertek a gonosz manók, hiszen fogságba ejtették a segédem , és így a gyerekek nem kaptak ajándékot karácsonykor.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén körbe ültünk, és a róka álarca még bújva elmesélték a tapasztalataikat, érzéseiket. Az értékelés folyamán mindenki elmesélte, hogy jól érezte magát, aztán két gyerek mondta jól érezte magát de nem tanult semmit, a többiek tanultak pl: hogy lehet játszani, sírás és veszekedés nélkül, a másik azt mondta hogy fejlődött a koncentrációs képessége, valamint volt aki azt mondta hogy a koordinációs képességének is jó. A legnagyobb meglepetésemre egyik gyermek azt mondta hogy ha haza megy meg szeretné tanítani a testvéreinek is.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Bevontunk egy plüss rókát de azt is csak jobb lábon állva dobhatták, de nem mondhatták meg kinek, csak egy tulajdonság alapján kellet rá ismerni arra akihez repül a róka!
  21. A játékvezető speciális feladatai: Nekem is figyelnem kellet arra hogy mikor repül a róka,meg a játék szabályosságára
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Bálint Brigitta, (balint_brigitta@freemail.hu)