JÁTÉKRA FEL!

Bak Sándorné: Labdadobáló

  1. A játék neve, címe: Labdadobáló (Tündérkert tavának megmentése)
  2. A játék pedagógiai célja: A játékos mozgás során a gyermekek mozgáskultúrájának fejlesztése, alakítása.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: a padok megfelelő elhelyezése, elég tér a játék megvalósításához, a játékszabályok megértetése betartatása.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 10- 14 db labda, 4 db tornapad
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: játéktér kialakítása - padok négyzetalakban való elhelyezése, a labdák elhelyezése a padok által kialakított négyzetben - a gyermekek elhelyezése a játék területén
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kerettörténettel a gyermekek figyelmének, játékkedvének felkeltése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A kerettörténet elmondása: Tündérország kertjének a közepén van egy hatalmas tó, amiben csodaszép aranyhalak úszkálnak. A gonosz varázsló manóinak sikerült belopózniuk a kertbe és ki akarják fogni a halakat. Azonban a tündérek mindent megtesznek, hogy ezt megakadályozzák és visszajuttassák a halakat a vízbe. A padokon belüli terület lesz a tó és a labdák a halacskák.
  17. A játék menete, játékszabályok: A 4 manó kijelölése, akik bemennek a padokon belül. A többi gyerek elhelyezése a tornateremben a padok körül. Akinek megérintem a fejét az bemegy a tóba ők lesznek a gonosz varázsló manói, akiknek ki kell dobálni a labdákat (halakat) a tóból. A többiek a tündérek lesznek, akiknek a feladatuk, hogy a labdákat (halakat) visszadobálják a tóba. Egyszerre mindig egy halat (labdát) lehet megfogni és kidobni a tóból. A labdát csak alacsonyan szabad dobni nehogy fejbe dobjátok egymást. A játék elindítása: Játék indul!
  18. A játék lezárása: 3-szor 4-szer játsszuk a játékot közben cserélem a padon belül levő gyerekeket. Ilyenkor megállítom a játékot, úgyhogy minden labdát a padon belülre kérem és innen folytatom a szerepcsere után a játék menetét.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenkit a végén a padra ültetek, megdicsérem őket, majd megtapsoljuk egymást.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Más keretjátékot találok ki számukra.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Mivel óvodáskorú gyermekekkel játszom, fokozatosan figyelek a baleset megelőzésére. Először próbajátékot játszom velük, így tudom, hogy megértették a szabályokat és magát a játékot. A játék folyamán folyamatosan buzdítom a félénk gyermekeket.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon élvezték a játékot hamar megértették elsajátították a szabályokat, ezeket a képek és a videó is bizonyítja.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Bak Sándorné