JÁTÉKRA FEL!

Bácsiné Farkas Edit: Virágeső

A játék neve, címe: Virágeső

A játék pedagógiai célja: Figyelem, gondolkodás, emlékezet fejlesztése. A z hang helyes gyakorlása, helyes kiejtésére való odafigyelés. Állóképesség fejlesztése.

A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A játékosok figyelmének felhívása, figyeljenek játék közben egymásra, odalépve a társához ne lépjen rá a lábára, vagy a kezére.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: 1 db méhecske fejdísz.

Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre.

Az előkészítés feladatai: A helyszín berendezése, hogy körben guggolva, állva biztonságban tudjunk játszani. A csoportszoba kiszellőztetése.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék helyszínéről a gyerekek pakolják helyére a játékokat.

A játék megnyitása, nyitánya: Odahívom a gyerekeket és elmondom a játékszabályokat. Felhívom a figyelmüket, hogy vigyázzanak játék közben egymásra.

A játék menete, játékszabályok:A játékosok körben guggolnak, ők a virágok. Kiválasztom a méhecskét, megkapja a fejdíszt. Zümmögést utánozva odamegy az általa kiválasztott gyerekhez (virághoz), ráteszi a kezét a gyerek fejére (beporozza a méhecske a virágot) a virág megnő, a gyerek feláll és megmondja, hogy ő milyen virág pl. orgona.

A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha minden játékos áll a körben, ezt a játékot a játék élményéért játsszuk.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételt. Megkérdezem, hogy tetszett-e a játék és ha igen akkor miért.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A kiválasztott játékos (virág) miközben feláll elénekli a Kicsi vagyok én c. dalt.

A játékvezető speciális feladatai: A szabályok egyszerű ismertetése után először én mutatom be a játékot, hagyva időt a játékosoknak a megfigyelésre. Ha mindenki számára érthető, akkor kiválasztom a méhecskét és indulhat a játék. Amikor már jól megy a játék, gyorsabban lehet játszani.

Egyéb/megjegyzés: Az eddigi tapasztalat szerint a játékosok szeretik ezt a játékot.

A játékot lejegyezte: Bácsiné Farkas Edit