A játék neve, címe: Táncolj úgy mint én!
A játék pedagógiai célja: -Színpadi együtt mozgáshoz való összehangolódás -Háttérbe szorult visszafogottabb gyerekek számára a megnyilvánulás lehetősége. -Szórakozás
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játékosok figyelmét felhívni, hogy tartsanak egymástól kellő távolságot a mutatott feladat végrehajtásához.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: Semmilyen kellékre nincs szükség.
Technikai igény: Nincs szükség semmilyen technikai kellékre.
Az előkészítés feladatai: Szükség esetén a tornaterem eszközeit a falhoz tolni.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtti egyik napon páros kő-papír-olló játék.
A játék megnyitása, nyitánya: Bevezetem a játékot. Ki az aki szeretné, ha mindenki azt csinálná, amit ő mutat? Valószínű szinte mindenkinek a keze fent lesz. A következő játékkal ezt a célodat elérheted! Körben állunk és ismertetjük a szabályokat. Megmutatjuk a kő a papír és az olló jelét. Felelevenítjük ha a kő-papír kerül mutatásra, akkor a papír a győztes, mert a követ bele lehet csomagolni. Ha a papír-olló kerül mutatásra, akkor az olló a győztes, mert el tudja vágni a papírt. Ha a kő és az olló kerül mutatásra a kő a győztes, mert kicsorbul tőle az olló éle.
A játék menete, játékszabályok:A játékosok párosával helyezkednek el a tornaterem területén. Kő-papír-olló játékot játszanak. A győztesnek mozdulatokat kell bemutatni, amit a vesztes játékosnak mögötte utánoznia kell. Ha azonosat mutattak, akkor meg kell ismételni a kő-papír-ollót addig, míg különböző a mutatott dolog. Ezt követően 2 győztes megint kő-papír-ollót játszik és a győztes mögé most nem csak a vesztesnek, hanem a mögötte állóknak is be kell állni. Az elől álló győztest kell utánozni és mögötte a sorában haladni. A végén már csak 2 csapat marad. A 2 csapatkapitány lejátsza a kő-papír-olló játékot. A győztes mögé áll mindenki és azt kell csinálnia mindenkinek, amit az elől álló mutat.
A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha már csak egy csapat van, amelynek élén 1 ember mutatja az utánozandó feladatokat.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Visszaállunk kört formálva. Megdicsérjük a játékosokat a szabályos játék miatt és hogy ügyesen utánozták a mozgásokat. A győztest megtapsoljuk, esetleg a következő játéknál elnyerheti a kiválasztott szerepét. Meghallgatjuk az élményeket, véleményeket.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Esetleg a csapatok játékánál a csapat minden tagja játszhat a másik csapat tagjaival. Az a csapat kerül ki győztesen, ahol több a győztes páros játék.
A játékvezető speciális feladatai: Felügyelni a játékot. A távolság betartását. A játékszabályának betartását. A mozgás utánzását.
Egyéb/megjegyzés: Ha a játék beválik, akkor a kedvenc játéklistára kerül.
A játékot lejegyezte: Androkity Jánosné
[slug androkity–janosne