JÁTÉKRA FEL!

Keresztély Dóra: Varázslatos BUMM

A játék neve, címe: Varázslatos BUMM

A játék pedagógiai célja: Egymással való ismerkedés, testi kontaktus felvétele egymással

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Figyelmüket felhívom, hogy a varázspálcával óvatosan bánjanak, azzal egymást ne érintsék meg. Helyváltoztatáskor figyeljenek egymásra.

Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: Varázspálca

Az előkészítés feladatai: A helyszínt biztosítom, ahol kényelmesen és balesetmentesen körbe tudunk állni.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Segíthetnek a helyszín rendezésében, keressenek vagy készítsenek egy varázspálcát.

A játék megnyitása, nyitánya: A játék megkezdése előtt névgyakorló játékokat játszunk.

A játék menete, játékszabályok:A játékosok álljanak körbe, ők az elvarázsolt erdő fái. Kiszámoló segítségével varázslót választunk, aki a kör (erdő) közepén helyezkedik el, kezében a varázspálcával. A játékvezető kívülről irányítja a játékot. • A varázsló BUMM! -felkiáltással az egyik fára rámutat, ezzel feloldja az átok alól azt, akire mutat és azokat, akik közvetlen a fa mellett állnak. • A fa leguggol, míg a két oldalán állók egymásnak megörülve, hogy megszabadultak az átoktól megölelik egymást, miközben egymás nevét kiálltják. • Az ölelést követően visszaállnak mindhárman, a varázsló újabb fákat old fel. • Varázsltos BUMM! – vezetői felkiáltásra mindenki helyet cserél és új varázslót választunk.

A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a résztvevők visszajelzései alapján a játék unalmassá válik.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételüket, megkérdezem hogyan érezték magukat, más névgyakorló játékot ajánlok föl.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot játszhatjuk nevek bekiáltása helyett óvodai jelekkel is, vagy ölelés helyett simogatással, kézfogással…

A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan ismertetem. Folyamatosan figyelek a varázspálca biztonságos használatára, a résztvevők fizikai és lelki biztonságára. Amennyiben rutinszerűvé vált a játék, gyorsítok a tempóján vagy továbbfejlesztésekkel játszunk.

A játékot lejegyezte: Keresztély Dóra