A játék neve, címe: Tá, Ti-Ti
A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztő, koncentrációt és tempótartást igénylő játék.
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A játék megnyitása, nyitánya: Körbe állítom a résztvevőket.
A játék menete, játékszabályok:A körben jobbra haladva háromféle akciót választhattok: Tapsolsz egyet és azt mondod: Tá, vagy kettőt tapsolsz és mondod is: Ti-ti, vagy tenyérrel felfelé tartod a kezeid és azt mondod: Szün (Szünet). A szün-t mondó játékos mellett álló mozdulatlanul kell maradjon, azaz kimarad az akció lehetőségéből. Az utána következő kap lehetőséget megszólalni. Egymás után nem használható ugyanaz az akció! Aki téveszt kiáll. Bárki dönthet úgy, hogy kifordul és úgy tapsol, ekkor megfordul a játék iránya, hiszen az ő jobbkeze most ellenkező irányba mutat. Sorban mindenkinek ki kell fordulni, tehát egymásnak háttal állnak, amíg az első forduló játékosig vissza nem ér a kör. Ekkor ő visszafordulhat és újra változik a játék iránya.
A játék lezárása: Ha két főre csökken a játékosok száma, mindketten győztesek.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megbeszéljük, kinek van ötlete még,variálni, bővíteni a mozdulatokat.Kinek mi okozott nehézséget, és mi tetszett legjobban.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ez egy ritmus játék, tartani kell a folyamatot,kb. másodpercenként jönnek egymás után a játékosok. Ha belejöttek, lehet gyorsítani. Ha idegenkedik valaki a zenei szavak használatától, Tá helyett lehet EGY-et mondani, Ti-ti helyett: KETTŐ-t, szün(et) helyett NULLA,SEMMI, vagy ZÉRÓ is megfelelő.
A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető részt vehet a játékban.
A játékot lejegyezte: Székely Edit