JÁTÉKRA FEL!

Némethné Náther Erika: Kockaszállítás

  1. A játék neve, címe: Kockaszállítás
  2. A játék pedagógiai célja: A közösségben végzett játéktevékenység közösségerősítő szerepének, valamint a játékokban történő aktív részvételhez szükséges norma és szabálykövető magatartás szempontjainak a megismertetése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nem igényel különösebb biztonsági intézkedéseket. A játéktér egyenes talaj legyen, lehetőleg árnyékban a meleg miatt.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+,10+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: A mellékelt képeken látható fa játék: 1 alap, 6 fakocka, 1 körlap 20 madzaggal.
  12. Technikai igény: Megfelelő helyszín és az eszközök kifogástalan állapota, megfelelő számú résztvevő.
  13. Az előkészítés feladatai: A játékeszközök elhelyezése a játéktérben.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékelemek elhelyezéséhez és a madzagok kibontásához 2-3 gyerek segítségét kértem.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Életkor és nem szerinti csoportalkotás. 1. csoport: 7-8 éves lányok (10 fő), 7-8 éves fiúk (12 fő), 10-12 éves vegyes csoport (11 fő)
  17. A játék menete, játékszabályok: A csoportoknak ki kell választaniuk a „főnököt”, akire mindenkinek hallgatnia kell a játék során. A csoportok feladat megoldási ideje dönt a helyezésekről. Minden gyerek kezében 1-1 madzag vége van (szükség esetén 3 is lehet), ezeket mindig kifeszítve kell tartani. A középen lévő korongon van egy kampó, amivel a széjjelpakolt kockákat fel lehet emelni. Ehhez komoly összehangolt mozgásra, egymásra figyelésre van szükség. A felemelt kockát az alaplapra kell helyezni, majd a következőt rá és így tovább, amíg fel nem épül a torony.
  18. A játék lezárása: A torony megépülésével zárul a feladat.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A három csoport ideje alapján alakultak ki a csoportok helyezései. A következő kérdésekre kellett válaszolniuk: – Hogy éreztétek magatokat a játék során? – Mi okozott nehézséget? – Mit csináltatok jól? – Hallgattatok-e a „főnökre”? – Mit csinálnátok másként legközelebb?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ki lehet próbálni több szereplővel is, 1 gyerek 1 madzag (20 fő).
  21. A játékvezető speciális feladatai: Időmérés, a madzagok feszességére való figyelmeztetés. A résztvevők egymás közötti interakciójának megfigyelése, a játék kiértékelésénél a pozitívumok és negatívumok megfogalmaztatása, értékelése.
  22. Egyéb/megjegyzés: A feladat végrehajtása az iskola nyári táboroztatása során valósult meg. Tanévkezdésre augusztus 24. szükségem lenne a tanfolyam elvégzését igazoló dokumentumra, amit elektronikus úton is el tudnak nekem küldeni, ha jól értettem.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Némethné Náther Erika