JÁTÉKRA FEL!

Oroszi Zsoltné: Babzsák átdobó

A játék neve, címe: Babzsák átdobó

A játék pedagógiai célja: A résztvevők kényszerérzet nélkül kapcsolódjanak be a játékban, tolerancia csapatszellem kialakítása.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét arra, hogy a babzsákokat úgy dobják át az ellenfél térfelére, hogy azt lehetőleg ne egymás fejéhez dobják.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: Minimum 20 db babzsák, de minél nagyobb a tér, annál több babzsákot használhatunk.

Az előkészítés feladatai: A játéktér elválasztása olyan eszközzel, ami nem mozdul el, és nem akadályozza a játékot. (én ragasztószalagot használtam). Azonos számú babzsákok véletlenszerű elhelyezése a térfeleken, szellőztetés.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Figyelem felkeltése oly módon, hogy mesélek előtte egy mesét, amely a manókról, az ő életükről, mindennapjaikról szól.

A játék megnyitása, nyitánya: Ismerkedés a manók világával, játékszabályok ismertetése.

A játék menete, játékszabályok:A játékosokat elfelezem, hogy mindkét térfélre azonos számú játékos jusson. A válogatás során ügyelek arra, hogy kicsik is és nagyon is egyaránt kerüljenek mindkét csapatba. A játék lényege, hogy a kis manócskák addig ameddig mi nem voltunk az oviban, szétdobálták a tornaszobában a mi babzsákjainkat. A feladat az lenne, hogy rendezzük egy térfélre azokat, de vigyázzunk arra, hogy a saját térfelünkön minél kevesebb babzsák maradjon. Az a csapat nyer, akinek a térfelén minél kevesebb babzsák marad a játék végére.

A játék lezárása: A játék végén egymás mellé helyezzük mindkét csapat babzsákját és megszámoljuk, hogy melyik csapatnak maradt kevesebb babzsák a térfelén, tehát melyik csapat a győztes. (Összepárosítjuk a babzsákokat)

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételt és, hogy vigyáztak egymás testi épségére. mennyire érezték jól magukat a játék során?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: : Mivel a babzsákok kétszínűek fehér és zöld így oly módon lehet továbbfejleszteni, hogy ne csak a babzsákok száma legyen a fontos, hanem az is, hogy milyen színűből maradjon több illetve kevesebb az adott csapat játéktérfelén. Pl: az a csapat győz, akinek kevesebb zöld színű babzsák maradt a térfelén.

A játékvezető speciális feladatai: A játékszabályok fokozatos ismertetése. A színekkel való játék csak akkor ajánlott, amikor már biztonságosan tudják a játékszabályokat. A fizikai biztonságra a játék folyamán figyelni kell.

Egyéb/megjegyzés: A gyerekek láthatóan jól érezték magukat a játékban. Először a nagyobbak aktívabbak voltak, de később a kicsik is aktivizálták magukat

A játékot lejegyezte: Oroszi Zsoltné