JÁTÉKRA FEL!

Holló Anikó: Játék neve: Lipem-lopom a szőlőt (mozgásos – dalos játék)

A játék neve, címe: Játék neve: Lipem-lopom a szőlőt (mozgásos – dalos játék)

A játék pedagógiai célja: Fejlesztési terület: figyelem, koncentráció, nagymozgás, ügyesség, térbeli tájékozódás, kommunikáció, ritmusérzék, hallási figyelem

A játék jellege: Egyéb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A biztonságos feltételeket megteremtettem a játék kezdete előtt, a csoportszoba szellőztetése megtörtént, a szervezési feladatok, – ami szerintem nagyban befolyásolja egy-egy tevékenység pozitív végkimenetelét, – rendben lezajlottak. Mielőtt a játékra került volna a sor, mindenki figyelmét felhívtam azon szabályok betartására, melyek elengedhetetlenek egy balesetmentes játéktevékenység során.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: Kalap, szőlő, kosár

Technikai igény: Szék

Az előkészítés feladatai: Mindenekelőtt fontos volt megvizsgálni a körülményeket és feltételeket amelyek biztosítottak, aztán belevágni a játékba. A korosztály pont megfelelő, jelen helyzetben a létszám is adott ehhez a tevékenységhez, így nyugodt szívvel vágtunk bele a játékba.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Az eszközök előkészítése, szőlő, kalap… beszerzése.

A játék megnyitása, nyitánya: Célcsoportom az 5-6 éves korosztály, jelen esetben a méhecske nagy-középső óvodai csoportom. Ismerve a gyermekeket, olyan játékot választottam mely kielégíti a mozgásos tevékenységeiket is, továbbá azért jutott a választás erre a játékra, mert teljes mértékben meg tudtam valósítani a saját pedagógiai célkitűzéseimet.

A játék menete, játékszabályok:A játék leírása: Alakítsunk egy nagy kört, fogjátok meg egymás kezét. Szükségünk lesz egy csőszre, aki őrzi a szőlőt. Ő üljön be a kör közepére és tegyen úgy, mint aki alszik. A többiekkel pedig lesznek a szőlőlopdosók, velük ezt énekeljük: Lipem, lopom a szőlőt, elaludt az öreg csősz. Furkósbot a kezében, vaskalap a fejében. Tele a kosár! – itt felébred a csősz és megpróbál valakit elkapni. Akit elkap, az lesz a következő csősz.

A játék lezárása: A végén miután mindenki kifújta magát, megkérdeztem ki hogy érezte magát, akinek tetszett és szívesen játszana máskor is, az emelje fel magasra a kezét. Szerencsére sokan emelték fel a kezüket, így ez számomra is egy pozitív visszacsatolás, hogy eredményesen zajlott a „móka” és elégedetten távoztak a gyerkőcök az udvarra játszani.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdícsértem a gyerekeket, ezután kisétáltunk a sportpályára ,amit minden nap szívesen teszünk.

Egyéb/megjegyzés: Úgy gondolom, az elképzeléseimet meg tudtam valósítani, a foglalkozás elérte a célját, az ovisok is jól érezték magukat, jól teljesítettem mint játékvezető.

A játékot lejegyezte: Holló Anikó