A játék neve, címe: Dobd a tojást!
A játék pedagógiai célja: Gyorsaság, ügyesség fejlesztése, közösségformálás
A játék jellege: Energetizáló
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Ne legyen más gyerek a pályán. Ne legyen más eszköz a pályán, csak a kellékek .
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: Vastag kötél ( ami kettéválasztja a pályát ) Babzsákok 40-50 db
Az előkészítés feladatai: Kellékek kikészítése a pálya szélére. Kötél kihúzása -a pálya kettéválasztására.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: 2 kisgyermeket megkérek, hogy bontsák ki a kötelet, és válasszák ketté vele a pályát- segítséggel-.
A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek odahívása tapssal a Gyerekek, gyerekek című mondókára( motiváció ) Kerettörténet : A róka kölykök rosszalkodnak a tyúkudvarban. Átdobálják a tojásokat a szomszédba. Ott meg a farkaskölykök vannak , akik viszont visszadobják.
A játék menete, játékszabályok:Babzsákok átdobása a térfél másik oldalára Lehet többet is egyszerre Nem léphetik át a vonalat
A játék lezárása: A játéknak akkor lesz vége, ha az összes tojást átdobtátok a másik oldalra. Nagyon kell sietni , mert ugye mindig ők is visszadobják nektek. ( Ha nincs 5 perc után nyertes, akkor döntetlent hirdetek)
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Gratulálok a rókakölyköknek (farkaskölyköknek), illetve ha döntetlen , akkor mindkét csapatnak. Tapsoljuk meg magunkat ( egymást ) !
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Keret mese nagyobbaknak : Bombákat dobálnak a katonák Illetve: 3 féle színű babzsák van. Ha a piros babzsákok ha elfogytak, az a csapat nyer.
A játékvezető speciális feladatai: Szurkolás , drukkolás, illetve játékba állás én és a másik óvónéni beállunk egyik, ill. másik csapatba.5 éveseknél ez nagyon nagy motiváció .
A játékot lejegyezte: Vitéz Nóra