JÁTÉKRA FEL!

Szenftner Nikoletta: Béka és a szúnyogok

  1. A játék neve, címe: Béka és a szúnyogok
  2. A játék pedagógiai célja: Megnövekedett mozgásigény kielégítése. Mozgáskoordináció, nagymozgások, szem-kéz, szem-láb koordináció. Figyelem, kitartás, össszpontosítás fejlesztése. Térpercepció, gyors reagálóképesség fejlődése. Weöres Sándor: Békák című versének megtanulása.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játéktér ellenőrzése.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+,10+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: A játék nem igényel kellékeket.
  12. Technikai igény: Szabadtéri játékokhoz optimális időjárás, nem túl meleg és nem túl hideg. Füves terület balesetvédelmi szempontból fontos.
  13. Az előkészítés feladatai: Ha szükséges fűnyírás.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játéktér átvizsgálása, ha van esetleg gödör vagy bármi a fűben ami balesetet okozhat futás közben.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék címének közlése, érdeklődésük felkeltése a keretmesével: A béka és a szúnyogok A falánk béka kedvenc eledele a ropogós szúnyog. Ezért ha csak teheti, igyekszik hosszú ragacsos nyelvével minél többet elkapni közülük. Akit elkap, hozzá tapadva (kézfogással) kergeti a többi szúnyogot.
  17. A játék menete, játékszabályok: A Brekekeksz, brekekeksz kezdetű ritmusos versikével kiszámoljuk, ki lesz az első játék során a falánk béka. Az ő feladata, egyik kinyújtott karjával és hüvelykujjával (ez a béka ragadós nyelve) megérinteni a szúnyogokat. Akit elkapott, hozzá csatlakozva, kézfogással szaladnak további szúnyog zsákmányokért. A legutolsó szúnyog akit nem sikerült megennie a békának, ő a győztes. Jutalma, hogy ő számolja ki, ki lesz a következő játék során a béka.
  18. A játék lezárása: Megtapsoljuk a győztest.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdícsérem játékosokat majd megkérdezem, hogy tetszett nekik a játék és hogyan érezték magukat játék közben.Ezt követően átbeszéljük, hogy mire ügyeljenek a következő játék során. Mindenki igyekezzen betartani a játéktérre vonatkozó szabályokat, meddig futhat el stb.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék természetesen élvezetesebb, és tovább tart ha több a résztvevő. Ezért ősszel remélhetőleg a saját óvodai csoportommal is el tudjuk majd játszani az ovi udvarán.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ügyelni a játékosok testi-lelki épségére. Folyadékpótlás a játék végén.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játék kiválasztásánál figyelembe vettem az egyéni igényeket és az életkori sajátosságokat. Így nem is volt kérdés, hogy valamilyen futó- fogó játékot találok ki, hiszen ez a legkedveltebb tevékenységük a szabadban.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Szenftner Nikoletta