JÁTÉKRA FEL!

Kovács Krisztina: Szabadulás a párnáktól

  1. A játék neve, címe: Szabadulás a párnáktól
  2. A játék pedagógiai célja: – egymás elfogadására nevelés, együttműködés fejlesztése – ügyességben való fejlődés – térbeli tájékozódási képesség fejlesztése – állóképesség fejlesztése – tartásjavítás
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Fel kell hívni a játékosok figyelmét arra, hogy a párnák dobásakor legyenek körültekintőek, ne dobjanak durván, ne lökdösődjenek, fokozottan ügyeljenek egymás testi épségére! Amikor letelik a játékidő, akkor már tilos dobni! Az időn túl eldobott párnákat nem számoljuk!
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: tornapadok, párnák, stopper,
  12. Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: A helyszín előkészítése: tornapadokkal a térfelek kialakítása, a párnák előkészítése, 2 csapatkapitány kijelölése, 2 csapat kialakítása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: a kellékek előkészítése
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A csapatkapitányokat kijelöljük, akik a játékosokat egymás után szólítva kialakítják a 2 csapatot. Fontos, hogy mindkét csapatban ugyanannyi játékos legyen. A csapatok nevet választanak maguknak, majd egy rövid csatakiáltással üdvözlik egymást. 1. csapat: Szivárvány póni ( A kis póni lépeget, ide-oda nézeget!) 2. csapat: Kis vakond ( Megmutatjuk, hogy mit tudunk, a Kis vakondok mi vagyunk! ) Ismertetem a játékot: Mindenki kap egy párnát, amelytől meg kell szabadulni, hiszen a párna tűzforró, és bármelyik pillanatban felrobbanhat, és a kezeteket is megégetheti! Fontos, hogy minden párnát dobjatok a másik oldalra, nehogy felrobbanjon a ti térfeletek!
  17. A játék menete, játékszabályok: A tornapadokkal kijelöljük a 2 térfelet. A két csapat a saját térfelén szétszórtan helyezkedik el. Mindkét térfélre ugyanannyi párnát helyezünk el. A csapatok jelre (tapsra) igyekeznek megszabadulni a párnáiktól, úgy hogy azokat átdobálják az ellenfél térfelére. A játék 1 percig tart, az időt a játékvezető stopperrel méri. Amikor letelik az 1 perc, a játékvezető Állj-t kiált, és abba kell hagyni a dobálást. Az a csapat nyer, amelyik térfelén kevesebb párna található! A párnák megszámolását a csapatkapitányok végzik.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor letelik az 1 perc, majd a párnák megszámlálása következik. Az a csapat lesz a vesztes, ahol több a párna, így az ő térfelük felrobban.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagyon megdicsérem mindkét csapatot, hősiesen küzdöttek, mindenkinek megköszönöm a részvételt.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: -csak négykézláb közlekedve szabad átdobni a párnát! – csak pókjárásban közlekedve szabad átdobni a párnát! Mindkét esetben tartásjavító és állóképességet fejlesztő játék.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A stopper figyelése. Az időn túl eldobott párnák visszahelyezése.
  22. Egyéb/megjegyzés: Szerintem a gyerekek nagyon élvezték a játékot, mindvégig jókedvűek, lelkesek voltak.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Kovács Krisztina