- A játék neve, címe: Állatok a mezőn!
- A játék pedagógiai célja: Állatnevek gyakorlása, figyelemkoncentráció, szem-kéz koordináció fejlesztése
- A játék jellege: Együttműködési
- A baleseti kockázat szintje: Alacsony
- Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét, hogy amikor a labdával dobnak, csak deréktól lefele célozzanak!
- Résztvevők száma: 8-14
- Résztvevők életkora: -5,5+,7+,10+,14+
- Játékidő: 10-15 perc
- Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
- Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
- Kellékigény: labda, karikák, pad
- Technikai igény: a játékhoz nincs szükség technikai kellékre, ha valaki kiesik a játékből leülhet a kikészített padra
- Az előkészítés feladatai: Szervezési feladatok, hogy biztonságos legyen helyszín, játékeszközök előkészítése
- Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
- A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt a gyerekekkel elkészítjük az általuk kiválasztott állat fejdíszt, melyet a játék során felvehetnek.
- A játék megnyitása, nyitánya: Résztvevők köszöntése, bemelegítő gyakorlatok.
- A játék menete, játékszabályok: Annyi karikát helyezünk el körbe a játéktéren ahányan játszunk. Minden kisgyermek választ egy karikát, beleáll, ez lesz a háza. Majd mindenki választ egy háziállat nevet. Egy labdát középre helyezünk, majd valaki mondja – legyen az a híres nevezetes pl : Macska – mond egy választott állatnevet. Aki ezt az állatnevet választotta, felkapja a labdát és azt mondja mialatt a többiek szerteszét futnak, hogy 1,2,3 állj! Ekkor mindenkinek meg kell állnia. A labdásnak valakit ki kell dobni közülük-a dobás csak deréktól lefelé érvényes. Ha sikerült valakit megdobnia, egy életet elvesztett az eltalált, 2 életig játszhatjuk.
- A játék lezárása: A játék addig tart amíg 1 állat marad -megtapsoljuk! A végén minden kis állat megkeresi a házikóját (karikába ül) finom friss gyümölcsöt hoz nektek a mamátok.
- Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a játékban részt vevő gyerekeket, megkérdezem, hogyan érezték magukat. A játék végén minden kisgyermek állatos kitűzőt kap.
- Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot játszhatjuk virágnevekkel, gyümölcs, zöldségnevekkel.
- A játékvezető speciális feladatai: A szabályok ismertetése, egyszerre egy utasítás kipróbálása (pl:állatnév mondása, labda megfogása), ha úgy latom, hogy mindenki megértette akkor következhet a következő utasítás (dobás bemutatása)
- Egyéb/megjegyzés: A játékot a kialakult veszélyhelyzet miatt a családtagokkal tudtam eljátszani, de jó hangulat alakult ki, szívesen vettek részt benne.
- A foglalkozásról készült fotó/videó:
- A Játékot lejegyezte: MADARÁSZNÉ BOGNÁR TÍMEA