JÁTÉKRA FEL!

Dévayné Csomor Brigitta: Zöldségesbolt

  1. A játék neve, címe: Zöldségesbolt
  2. A játék pedagógiai célja: Mozgáskoordináció-, szem-kéz koordináció fejlesztése. Állóképesség-, ügyesség-, gyorsaság fejlesztése. Téri tájékozódás-, térérzékelés fejlesztése. Figyelem-, koncentrációkészség fejlesztése. Színek tudatosítása.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét arra, hogy a verseny hevében, maguk, és egymás testi épségére vigyázzanak! (összefejelés lehetősége fent áll a karikába való benyúláskor)
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 4-6 db Bodyroll vagy zsámoly különböző színekkel megjelölve, 1db nagyméretű karika 10 db piros-, 10 db sárga-, 10 db zöld-, 10 db kék kislabda, (a Bodyroll jelképes színeivel megegyezve) 30-40 db tüskés kislabda 1-1 db nagyméretű pöttyös labda (piros, kék, zöld, sárga) 4 db 1 kg-os medicin labda stb.
  12. Technikai igény: A Bodyrollok különböző színűek legyenek, ill. megkülönböztető jelzéssel el kell látni (piros, zöld, kék, sárga szín jelzése pl. színes papírral az oldalán) A kislabdák és a nagyméretű pöttyös labdák is jó ha a csapat színeivel megegyezőek (piros, zöld, kék sárga)
  13. Az előkészítés feladatai: A helyszín berendezése. A terem közepére 1 nagyméretű karika elhelyezése, a labdák előkészítése. A kislabdák bekészítése a karikába. A Bodyrollok színnel történő megjelölése, (ha nem különböznek a színeiben), elhelyezésük a terem 4 sarkán.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Az eszközök elhelyezésében segíthetnek a gyerekek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék megnevezése: Zöldségesbolt A párok kialakítása: 1 fiú-1 lány, (ha lehetséges) A játékosok elhelyezkednek a Bodyrollok/zsámolyok mögött, a kiindulásiponton. (ezek a különböző színnel megjelölt zöldségesboltok) A terem közepén elhelyezett karikában, 10-10 db különböző színű kislabdát helyezünk el. (ezek azok a zöldségek, amit minél gyorsabban meg kell szerezniük a játékosoknak) Egyszerre csak az egyik játékos játszik a csapatból, a másik kisgyerek hátulról tartja a Bodyrollt.
  17. A játék menete, játékszabályok: Megadott jelre befutnak a játékosok a karikához, és felvesznek egy labdát, (egy zöldséget), amit -amilyen gyorsan csak tudnak-, el kell vinniük a Bodyrollhoz, ( azaz a zöldségesboltjukhoz) Egyszerre mindig csak 1 db labdát, (ill. zöldséget) vihetnek magukkal. a játékosok. Úgy kell beledobni a labdát a Bodyrollba, hogy a labda ne pattanjon ki a Bodyrollból. Csak az a labda számít értékelhetőnek, amelyik benne marad a Bodyrollban. Ha kipattan a labda, utána kell menni, és vissza kell tenni a Bodyrollba. Az a csapat győz, aki hamarabb megszerzi a saját színű labdáit, (zöldségeit) Ezután csere van a játékosok között., majd újabb variációkkal játszható tovább a játék.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha elfogytak a labdák a karikából. A játék végén, megszámoljuk, hogy kinek hány labdát, (ill. zöldséget) sikerült összegyűjtenie.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékosokat megdicsérem, és megköszönöm a résztvételüket. A legtöbb, és a leggyorsabb csapatot tapssal, és kézfogással jutalmazzuk.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. egyszerre már 2 db labdát kell felvenni a karikából 2. a karikában nagy méretű színes pöttyös labdákat helyezünk el. Most ezeket kell a Bodyrollokhoz elvinni. 3. a csapat egyik tagja kaput tart a lábával a Bodyrollok előtt, a másik játékosnak, át kell vezetni a labdát a lába alatt, egészen a Bodyrollig, ahová be kell dobni. 4. 1kg-os medicinlabdákkal folytatódik a játék. 5. tüskés kislabdákkal is játszható a játék úgy, hogy a párok most egymás kezét végig fogják, és 1-1 db tüskés labdát kell mindig kivenniük a karikából.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékosokat folyamatosan figyelmeztetni kell, hogy a körnél vigyázzanak egymás testi épségére (nehogy összefejeljenek) Figyelni kell, hogy a gyerekek mennyire fáradnak el.
  22. Egyéb/megjegyzés: A tapasztalatok azt mutatták, hogy szívesen játszották ezt a játékot a gyerekek, és nagyon tetszett nekik az új játék. 🙂
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dévayné Csomor Brigitta