- A játék neve, címe: Ki utazna el a lakatlan szigetre?
- A játék pedagógiai célja: Az angol-táborban együtt táborozó gyerekeknek segíteni megjegyezni egymás nevét. Mivel a táborozó 30 gyerekből csak 4 új a többi ismeri egymást a többieknek új angol szavak megismerése.
- A játék jellege: Ismerkedős
- A baleseti kockázat szintje: Alacsony
- Szükséges biztonsági intézkedések:
- Résztvevők száma: 21-30
- Résztvevők életkora: 5+
- Játékidő: 10-15 perc
- Helyszín: A játék bárhol játszható
- Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
- Kellékigény:
- Technikai igény:
- Az előkészítés feladatai:
- Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
- A résztvevők bevonásának lehetőségei: A terem vagy a játék helyszínének felszabadítása, elpakolása.
- A játék megnyitása, nyitánya: Az előkészítés felvezető játékokkal történik. Körben ülve labdát egymásnak dobva kérdezik meg a résztvevők egymás nevét angolul. Ez után az angol ABC minden betűjével keresünk egy-egy angol szót. Az angol szavak felhasználásával minden résztvevő kap egy a nevével egyező betűvel kezdődő funny name-t. (pl, Gorgeous Gitta, Laughing Lisa, Milky Marci, )
- A játék menete, játékszabályok: A játékban részt vevők körben ülnek. A játékvezető megkérdezi: Ki utazna el a lakatlan szigetre? A körben mellette lévő gyerek erre elmondja a saját funny nevét a saját nevével kiegészítve. Majd a mellette ülőhöz fordul, és neki is felteszi ugyanezt a kérdést. A következő gyermeknek meg kell ismételnie a már elhangzott nevet, kiegészítve a sajátjával. Ahogy a kör halad, úgy kell a megelőző összes részt vevő nevét megismételni. Ha valaki megakad, akkor 5 mp után lehet neki segíteni. A segítség során a „Funny name” hangzik el, csak először. Ha erre sem jut eszébe a név, akkor abban is lehet segíteni.
- A játék lezárása: A játék véget ér, ha a kör körbe ér. Ekkor a kör legtávolabbi pontjából még egy második játékot indítunk
- Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék célja nem az egymás legyőzése. Így a végeztével azt beszéljük meg, ki hány új szót tanult meg az ismétlésekkel
- Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék már önmagában egy létező játék továbbgondolt változata. A továbbiakban lehet játszani úgy, hogy a gyerekeket átültetjük vagy a mit vinnél magaddal a lakatlan szigetre játék formájában a nevükkel megelőző betűjű tárgyakat kell mondani a szabályok megtartásával. Így a évtanulós játék memóriafejlesztő, szókincsbővítő játékká válik. A játék szüneteiben érdemes a korosztálynak megfelelő szinten elbeszélgetni a különböző tanulási stílusokról, és a tanulástechnikai módszerekől.
- A játékvezető speciális feladatai: Fontos, hogy a játékvezető már a játék előtt tudja a neveket, és minden gyerekhez tudjon egy-egy megfelelő Funny name-t, hogy ennek a kitalálása ne akadjon meg.
- Egyéb/megjegyzés: A játék vegyes anyanyelvű csoporttal is működik. A szókincs bővítéséhez külön szerencsés, ha így van, mert szinesebbé teszi a játékot, és gazdagabbá az elhangzó szavakat. A játékszabályokat a vegyes korcsoportú gyerekek is jól alkamazzák, és van lehetőség a szociális kapcsolatok erősítésére, egymás segítésére. Jelen játékunkban a vegyes korosztály mellett, angol anyanyelvű, SNI, BTMN, enyhe értelmi fogyatékos diákok is részt vettek.
- A foglalkozásról készült fotó/videó: https://drive.
google.com/drive/folders/ 1kK08czmWLY0IeMQnrhRNvhsOLPipI M-w?usp=sharing - A Játékot lejegyezte: BAjzátné Winkler