JÁTÉKRA FEL!

Rozványi Dávid Ivánné: Macskák és a gombolyag

  1. A játék neve, címe: Macskák és a gombolyag
  2. A játék pedagógiai célja: A nagymozgás és finommotorika fejlesztése a gombolyag dobálásával, illetve felgöngyölítésével, további célom a kollektív csoportmunka erősítése, memória fejlesztése és természetesen a játék öröme.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Ha zárt térben vagyunk a balesetet okozó bútorok félrerakása, szabály ismertetésénél felhívjuk a figyelmüket arra, hogy ügyeljenek társaik épségére.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 1 db gombolyag spárga
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Helyszín berendezése, hogy ott körben állva, biztonságosan tudjunk játszani
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Bútorok pakolásában kérhetjük a segítségüket
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Résztvevőket egy laza körbe kell állítani.
  17. A játék menete, játékszabályok: Először ismertetjük a kerettörténetet: mi vagyunk a kis macskák, akik megkaparintottuk a nagymama gombolyagját, amit egymásnak gurítgatunk. Mivel szeretjük a nagymamát a játék második felében vissza kell gombolyítanunk a fonalat eredeti formájába. Szabály ismertetése: a gombolyagot úgy kell dobnotok a társaitoknak, hogy mindenkihez csak egyszer jusson el, és a fonal szála nála maradjon. Mindig mond a nevét annak, akinek a gombolyagot dobod. Miután a legutolsó cicához is eljutott a gombolyag, úgy kell feltekernünk, hogy ne gubancolódjon össze. Mit gondolsz, hogyan lehet ezt megvalósítani?! Gyerekek válasza: meg kell jegyezni, hogy ki dobta nekünk a gombolyagot, és segíteni a madzagok le- és fölemelésével a cicákat a visszagombolyításnál.
  18. A játék lezárása: Célunk, hogy a résztvevők közösen összedolgozva felgöngyölítsék a gombolyagot, a játék ekkor ér véget.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérjük őket az összefogásért, megköszönjük a részvételt, megkérdezzük hogyan érezték magukat, és milyen tapasztalatokat szereztek a játék közben.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Új közösségnél ismerkedős játéknak is használható a nevek gyakorlása céljából. Bevezetésként célszerű körben állva újra bemutatkozni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Nincs
  22. Egyéb/megjegyzés: Meglepően jól össze tudtak dolgozni a résztvevők a cél érdekében.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Rozványi Dávid Ivánné