JÁTÉKRA FEL!

Szilágyi Anett: Kicskeresés a várban. Jeltanulós játék

  1. A játék neve, címe: Kicskeresés a várban. Jeltanulós játék.
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztés, együttműködés fejlesztés, memóriafejlesztés
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Először lassú tempóban haladunk a játékkal, hogy minden gyermeknek legyen lehetősége, megfigyelni, hogy mi a játékban a feladat.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Jelkártyák
  12. Technikai igény: Szőnyeg beltérben
  13. Az előkészítés feladatai: Jelek előkészítése, zenei háttér magnó, cd előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Jelek kiszínezése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Szabadjátékban a jelek nézegetése, színezése.
  17. A játék menete, játékszabályok: 1. A gyerekek a szőnyeg szélén körben ülnek, én a körön kívülről irányítom őket. Elmondom a kerettörténetet (a kastélyban talál a lovag egy jelet és meg kell találnia a jelhez tartozó kastélyban lakó embert, akinek átadja a saját jelét és küldi maga helyett a jelkeresésre) 2. A kör közepén a szőnyegre leteszem a jel kártyákat, az ábrákat nem látjuk. 3. Mondom a gyermek nevét és rá is mutatok, hogy ő húzzon egy kártyát. Nézze meg és mondja ki hangosan a jelet, ami a kártyán van. Ezután közeledjen ahhoz a gyermekhez, akié a jel és adja át neki a jelét. Akié a jel elfogadja a kártyát és ő is hangosan kimondja a saját jelét és nevét. 4. Ekkor, aki megkapta a jelét és a nevét is kimondta őt irányítom a jelekkel lefelé fordított kártyákhoz, hogy ő is húzzon egyet. Ő is mondja, hangosan a jelet átadja a tulajdonosának úgy, hogy mondja a nevét is. Így folytatódik ez tovább folyamatosan, míg az összes jelnek megtaláljuk a tulajdonosát.
  18. A játék lezárása: Akkor fejeződik be a játék, ha az összes kártyát átadjuk a tulajdonosának.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a gyerekeket és közlöm, ha tetszett nekik a játék, akkor játszhatjuk máskor is, aki örül, hogy megkapta a jelét táncolhat egyet a várban, amit a szőnyeg jelképez.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: - A játékot labdával is játszhatjuk, annak dobjuk a labdát, akinek a jelét mondom. Amikor a labdát elkapja, mondja a mellette állónak a jelét és a nevét mellé.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékszabály pontos ismertetése. A gyerekek lelki biztonságának figyelembe vétele, főleg a kicsiknél (3 éves). Amikor már szinte a csoport minden egyes tagja örömmel és zökkenőmentesen játssza a játékot, akkor lehet nehezíteni rajta.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szilágyi Anett