JÁTÉKRA FEL!

Takács Krisztina: POSTÁS – variáció

  1. A játék neve, címe: POSTÁS - variáció
  2. A játék pedagógiai célja: Közösségépítés, koncentrációfejlesztés
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: szabad terület biztosítása, zavaró berendezési tárgyak eltávolítása
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: asztal, székek, dobókocka, plüssállat
  12. Technikai igény: -
  13. Az előkészítés feladatai: asztal és székek elrendezése, csapatok kijelölése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: berendezés, csapatok kialakítása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: kellékek bemutatása, játékszabályok ismertetése, csatalakítás szabályainak ismertetése (kerettörténet nem szükséges)
  17. A játék menete, játékszabályok: A dobókockát csak az első két játékos láthatja. Ha a játékvezető páros számot dob, a résztvevőknek meg kell szorítaniuk egymás kezét, s a szorítást továbbadva az utolsó játékoshoz eljuttatni a jelzést. Páratlan szám dobásakor nem szabad jelzést indítani. Az utolsó játékosnak a jelzés észlelésekor gyorsan el kell kapnia a plüssállatot. Ha sikerült, a sor elejére jöhet, és mindenki egy székkel hátrébb csúszik Ha téves volt a jelzés, a az első játékos a sor végére megy.
  18. A játék lezárása: Akkor ér véget a kör, ha újra az első játékos kerül a játékvezető mellé., és az ő csapata nyeri a játékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: a résztvevők tapasztalatainak megbeszélése, a játék lényegének, céljának közös megfogalmazása
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Visszavágóhoz csapatok keveredése bizonyos szabályok alapján (pl. senki nem ülhet a mellé a játékos mellé, ahol már ült, vagy mindenki választ magának szemben ülő ellenfelet, így alakulnak ki a csapatok) Csapatkialakítás szabályai (pl. szétdarabolt képrészletek alapján a csapattagok megtalálása az előkészítési szakaszban)
  21. A játékvezető speciális feladatai: figyelnie kell a játék szabályos lefolyását, hogy csak és kizárólag az első játékos láthassa a dobott számot, hogy a játékosok, ne láthassák az ellenfél csapatának kézszorítását, kizárólag a saját csapattárs kezének jelzésére koncentráljanak, illetve a gyorsabb reakciót is figyelemmel kell kísérnie.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Takács Krisztina