JÁTÉKRA FEL!

Pap Lászlóné Herczeghalmy Hermina: Jön a róka -házas fogó

  1. A játék neve, címe: Jön a róka -házas fogó
  2. A játék pedagógiai célja: Játék öröme, mozgás szeretete, mozgásos szabályjátékban a szabálytudat kialakítása, egymás iránti odafigyelés kialakítása
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Teremrendezésnél tér biztosítása a futáshoz, székek asztalok elpakolása a terem szélére. Felhívni a gyerekek figyelmét, hogy figyeljenek nagyon egymás testi épségére a házfoglalásnál.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Rókafejdísz
  12. Technikai igény: Tornalapok(padlószőnyeg)
  13. Az előkészítés feladatai: Teremrendezés
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Kellékek előkészítésével ráhangolódni a gyerekekkel a játékra
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek! Egy új játékot fogunk játszani! Én leszek a róka, ti lesztek a tyúkok! A tyúkok a baromfiudvarban laknak, és a tyúkólban alszanak. A tyúkólak ezek a tornalapok lesznek. Míg nem jön a róka, addig a tyúkok, pipik kint kapirgálhatnak, futhatnak a baromfiudvarban. Amikor jön az éhes róka tyúkokra vadászni, azt kiáltom: Jön a róka! Minden tyúk gyorsan bújjon be egy tyúkólba, gyorsan üljön rá mindenki egy tornalapra, ott biztonságban lesz! A rókának el kell kapni egy tyúkot, ha sikerül, az lesz az új róka és átadja a rókafejdíszt! Egymásra vigyázzatok, ne lökdösődjetek, a tornalapokra ne lépjetek rá, mert elcsúszhattok!
  17. A játék menete, játékszabályok: Jön a róka – házas fogójáték Futás körbe a teremben, jelre:Jön a róka! kiáltásra indul a fogó (róka) elkapni valakit (tyúkot). Mindenkinek az a cél, hogy leüljön egy tornalapra, ami a ház. Akit elkap a fogó, átadja a fejdíszt (rókafejdíszt) és az lesz az új fogó.
  18. A játék lezárása: Mikor több fogó is sorra került már és fáradnak a gyerekek, lezárom a kerettörténetet. Úgy elfáradt a róka koma, hogy elmegy pihenni! Legközelebb, ha újra megéhezik, visszajön még ide tyúkokra vadászni!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a gyerekeket az ügyességükért, gyorsaságukért és azért, hogy milyen ügyesen figyeltek egymásra is a játék közben!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Tovább lehet fejleszteni nagyobb gyerekekkel, hogy több rókát is indíthatunk fogónak egyszerre.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Fontos kiemelni ennél a játéknál, hogy egymásra figyelniük kell, ne ütközzenek, ne lökjék fel egymást, de ezen kívül fontos, hogy a tornalapokra ne lépjenek rá futás közben, mert könnyen kicsúszhat a lábuk alól. Erre külön fel kell hívni a figyelmüket!
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon megszerették ezt a játékot!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pap Lászlóné Herczeghalmy Hermina