JÁTÉKRA FEL!

Zsemján Rita: Rágcsa

  1. A játék neve, címe: Rágcsa
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők irányításokat fogadjanak el és teljesítsék azokat. Odafigyelés és koncentráció erősítése.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: : A játékosok helyváltoztatás közben figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+,10+,14+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Nincs szükség kellékre a játék során.
  12. Technikai igény: Nincs szükség technikai igényre
  13. Az előkészítés feladatai: Játékok elpakolása a szabad terület érdekében.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ez a játék lehet egy mindennapos testnevelés vagy egy testnevelési óra kezdeményezése vagy befejezése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Első körben minden vezényszó alakját elpróbáljuk akár többször is lassabban mondva vagy akár gyorsan egymás után.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek szétszórva egymástól karnyújtásnyira állva megállnak szembe a játékvezetővel. Elpróbálják a vezényszavak cselekedeteit, – PALACSINTA a gyerekek lehasalnak a földre kinyújtott karokkal, lábakkal – GOMBÓC a gyerekek leguggolnak és összehúzzák magukat gombóc alakba -ROPI a gyerekek lábujjhegyen állnak és a kezüket a magasba tartják ezután a játékvezető elkezdi mondani a vezényszavakat és figyeli a játékosokat, akár gyorsan is lehet mondani vagy egymás után ugyan azt a vezényszót.
  18. A játék lezárása: A játék lezárása egyszerű. A játékvezető figyeli a játékosokat és aki eltéveszti a vezényszó cselekedeteit annak a játékosnak oldalra kell ülni. Az nyer aki nem téveszt.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: : Minden résztvevőt meg kell dicsérni, hiszen részt vettek a játékban és mozogtak. Kérdezd meg szeretnének-e még játszani.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha már kezd egy kicsit unalmassá válni akkor a játékvezető ahogy kimondja a vezényszót egy másik formát kezd el mutatni. Így megfigyelhető, hogy a gyerekek mire figyelnek jobban, a vezényszóra vagy a mutogatásra.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető speciális feladata ebben a játékban, hogy megfigyelhesse a gyerekek mozgási fejlettségét. Mennyire tudja a gyermek kinyújtani a kezét, mennyire tud gyorsan mozogni vagy összekuporodni.
  22. Egyéb/megjegyzés: Eddigi játékaim során mindig nagy sikert aratott ez a játékforma akár a hagyományos formában akár a megtévesztős formában.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Zsemján Rita