JÁTÉKRA FEL!

Dallos Mónika: Nyári varázslat

  1. A játék neve, címe: Nyári varázslat
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők jót szórakozzanak a nyári ügyelet alatt.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játék kíván némi mozgást, ezért fontos, hogy vigyázzanak egymásra a résztvevők, figyeljenek és ne essenek el az udvaron a fűben például (ovis korosztály).
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Csak akkor van kellékigénye, ha a játékot megelőzően ráhangolódtok a játékra a lehetséges résztvevőkkel. Ebben az esetben kell színes ceruza, ragasztó, olló, karton, kinyomtatott/előrajzolt tündér, sárkány, vártorony.
  12. Technikai igény: Nincs szükség a játékhoz technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Figyeljetek arra, hogy a helyszínen semmilyen játék ne akadályozza a szabad mozgást.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Készíthettek tündér, sárkány és vártorony fejdíszeket, hogy jobban beleéljék magukat a gyerekek. Az előrajzolt formákat nekik csak ki kell színezni, kivágni és ráragasztani a kartonra.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Az unatkozó gyerekek motiválása a játékra egy kedvcsináló „Ki játszik ilyet…” dallal, majd a történet mesés felvezetése követezik. Például: „Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer négy évszaktündér. A nyári tündér szorgosan végezte a dolgát: bíztatta a napot, hogy süssön jó melegen, biztosította a fagylatozókat, hogy sose fogyjon el a fagyi, és gondoskodott róla, hogy a strandokon mindig legyen szabad csúszda. De egy meleg nyári napon a télimádó sárkány foglyul ejtette a nyári tündért és elvitte őt hatalmas várába. Ott pedig bezárta a varázstoronyába.” Majd elmondhatod a játékszabályokat.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben állnak, a nyári tündér a kör közepén áll. Az a feladata, hogy kijusson a varázstoronyból. De a fal mindig összenő, ha érzi, hogy a tündér ki akar szabadulni. A körben álló gyerekek – a varázstorony falai – egymás mellé lépnek, vagy megfogják egymást, hogy a kijutni akaró játékos ne tudjon kimászni.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha mindegyik gyermek volt tündér és a variáció szerint sárkány is.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérd meg a játékosokat, köszönd meg a részvételüket és kérd meg őket arra, hogy mutassák meg a kezükkel, mennyire érezték jól magukat a játék alatt. (Emeljék magasra, ha jól szórakoztak.)
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. Változat: Hogy izgalmasabb legyen a játék, jelenjen meg a sárkány és próbáljon meg bejutni a toronyba. De a fal őt sem engedi be. 2. Variáció: Ha a játékosok nagyon ügyesek és ki sem tud jutni a tündér és be sem tud menni a sárkány, akkor kapjanak varázserőt. A tündér ki tudja magát varázsolni a várból, a sárkány pedig igen erős sárkánytűzzel rendelkezzen, ami megtöri a varázstorony erejét, így bejut a toronyba.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A variációkat a játék fokozása érdekében néhány kör után ismertetni lehet a játékosokkal.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekeknek nagyon tetszett a játék. Másnap az egyik kisfiú kérte, hogy játszuk el megint. 🙂
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dallos Mónika, (dallosmoncsi@freemail.hu)