JÁTÉKRA FEL!

Zukovits Krisztina: Csacsi és a paripák

  1. A játék neve, címe: Csacsi és a paripák
  2. A játék pedagógiai célja: Gyorsaság, állóképesség fejlesztése. Reagálás speciális jelzésre. A jobb és a bal gyakorlása.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A becsapódás nem lehet fájdalmas, csupán egy érintés az egymás kezét fogó játékosokra. A szereplők figyeljenek találkozáskor egymásra az ütközés elkerülésének érdekében.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Semmilyen kellékre nincs szükség. A játék továbbfejlesztésekor 2 db félbevágott papírzsebkendőt használtunk kellékként.
  12. Technikai igény: Nincs szükség technikai kellékre.
  13. Az előkészítés feladatai: Kör, körök kialakítása kézfogás által.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Minden résztvevő szívesen szerepel ebben a játékban.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese: Nagy kört alkotunk, ez lesz a lovak istállója. Szamár szaladgál irigykedve a gyönyörű lovak istállója körül. A csacsi csak akkor tud paripává változni, ha "becsap" 2 ló közé. Ekkor a tőle jobbra lévő lovacska jobbra, a balra lévő pedig balra kezd el vágtázni (szaladni), mert aki utoljára ér vissza szamárrá változik.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek egymás kezét fogva kört alkotnak. Egy, a vezető által kiválasztott gyerek a körön kívül szalad. Ha betör két játékos közé, a tőle jobbra lévő játékos jobbra, a balra lévő pedig balra kezd el futni. Aki utoljára ér vissza a kiindulási helyre, ő lesz a következő aki a körön kívülre kerül.
  18. A játék lezárása: Aki először ér vissza a kiindulási helyre, ő lesz a nyertes.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Folyamatos dicséret, taps, a leggyorsabb játékosok kiemelése. Mi tetszett és mi nem a játék során? Háromra mindenki visszaváltozik emberré.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Több kisebb kör kialakításával intenzívebb lesz a játék. Nem szaladnak, hanem páros lábon szökdelnek, törpejárásban, nyusziugrásban..stb haladnak a lovak. Nem a megérintett játékosoknak, hanem a mellettük álló szomszédaiknak kell elkezdeni szaladni. A lovak közé nem becsapódik a szamár, hanem egy zsebkendővel megérinti a lábukat, aminek hatására futni kezdenek. Törökülésben, guggolásban helyezkednek el a csacsik.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A lehetséges variációk fokozatos ismertetése, folyamatos figyelés a fizikai biztonságra, a szabályok betartására. Ügyelni kell, hogy a versenyzők ne szaladjanak egymásnak.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek szurkolnak egymásnak,ezáltal csapatot építő ereje is van a játéknak. Vidám, izgalmas szabadtéri szórakozás.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Zukovits Krisztina