JÁTÉKRA FEL!

Turáni Katalin: Bingo-bongo

  1. A játék neve, címe: Bingo-bongo
  2. A játék pedagógiai célja: Az egymásra figyelés fejlesztése
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 30+
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: –
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: Olyan helyszínt kell választani, ahol a játékosok jól hallják a többieket, körben helyezkedhetnek el.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A gyermekek körben ülnek, vagy úgy helyezkednek el, hogy tudják, ki, ki után fog következni (pl. padokban ülve is maradhatnak, de körben állva is megfelelő).
  17. A játék menete, játékszabályok: A feladat nagyon egyszerű: egytől kell elszámolni százig (de legalább ötvenig) úgy, hogy a néggyel osztható számok helyett a „bingo” szó hangzik el, a „bongo” pedig azokat a számokat helyettesíti, amelyekben van négyes. Ha mind a két feltétel igaz, akkor „bingo-bongo”-t kell mondani. Példa: 1, 2, 3, bingo-bongo, 5, 6, 7, bingo…… 12, 13, bongo, 15….. Amennyiben valaki eltéveszti, pl.: véletlenül kimondja a számot, nem a megfelelő szóval helyettesít, akkor a számolást újra az egyestől kezdjük. A játékvezető feladata, hogy mindig máshonnan kezdje a számolást, egyébként unalmassá válik. Különösen kell figyelni a 39-es szám utáni szakaszban! 🙂
  18. A játék lezárása: Ha a csoportnak sikerült elvégezni a feladatot, a játékot lezárjuk: megköszönjük a figyelmet, a koncentrációt.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szóban értékeljük, hogy mi kellett a sikeres játékhoz: figyelem, koncentrálás…
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Idegen nyelvi órákon is jól használható a játék. (Sőt! az ötlet onnan származik!)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell arra, hogy amennyiben újra kell kezdeni a számolást, mindig más személy kezdje, a tévesztéseknél az elejétől kell kezdeni a számolást. A játékvezető jelöli ki azt a személyt, ahonnan újra indul a feladat.
  22. Egyéb/megjegyzés: Korosztály: 6-7 évestől bárki. A számokat kell ismerni, illetve a néggyel oszthatóságot kell tudni hozzá.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Turáni Katalin